Sós stangli

TT konyhája youtube csatornáján találtam ezt az isteni receptet. Egyből dupla adagot érdemes készíteni, mert hamar elfogy. :D
Sós stangli
TT konyhája youtube csatornáján találtam ezt az isteni receptet. Egyből dupla adagot érdemes készíteni, mert hamar elfogy. :D
Elkészítés
- 1
Először az élesztőt futtatjuk fel a cukros, langyos tejben. A kimért lisztből 1-2 evőkanállal keverjünk az élesztőhöz, gyorsabban fog megkelni. Közben kimérjük a hozzávalókat.
- 2
Hozzáadjuk a felfutott élesztőt és rugalmas tésztát dagasztunk. A tej kb. mennyiség, nem biztos, hogy az egész szükséges, ezért az utolsó 1 dl-t fokozatosan adagoljuk hozzá. Meleg helyen fél órát kelesszük.
- 3
Ha kész, osszuk két egyforma részre, gyúrjuk át és pihentessük 20 percet.
- 4
Ha letelt a 20 perc, nyújtsuk ki vékonyra, kb. fél cm-re, kenjük meg olvasztott zsírral vágjuk 6-8 részre és tekerjük fel a szélesebb vége felől, közben húzzuk kicsit a tésztát, hogy minél több rétegű legyen.
- 5
Sütőpapírral kibélelt tepsibe pakoljuk, egymástól távol, mert nőni fognak. 15 percet még letakarva kelesztjük, majd megkenjük tojással, megszórjuk köménymaggal, durva szemű sóval és 200 C fokon kb. 20 perc alatt aranybarnára sütjük. Nekem ebből a mennyiségből 16 db kicsi kifli készült.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek


















Szöveges kommentek