Bakonyi húsgombóc nokedlivel

Bevallom először főztem. Nagyon finom lett. Többször is fogom főzni, mert isteni... én barna csiperkét használtam, mert csak ezt kaptam. A héját nem vettem le, csak folyó víz alatt lemostam.
Bakonyi húsgombóc nokedlivel
Bevallom először főztem. Nagyon finom lett. Többször is fogom főzni, mert isteni... én barna csiperkét használtam, mert csak ezt kaptam. A héját nem vettem le, csak folyó víz alatt lemostam.
Elkészítés
- 1
A gombóc: a darált húst elkeverem a tojásokkal, morzsával, fűszerekkel és vizes kézzel gombócokat készítek. 4-5 evőkanál olajon kérget sütök rájuk. Kiszedem az olajból és (ha kell adok hozzá pici olajat) a vöröshagymát megdinsztelem rajta. A 2 gerezd fokhagymát rárakom, hintem pirospaprikával, sóval, borssal, rárakom a szeletelt gombát. Felöntöm az alaplével.
- 2
A gombócokat belerakom. Kis lángon fedő alatt puhára párolom. Néha megkeverem. A tejfölt elkeverem simára a liszttel, veszek ki a gomba levélből és a tejföllel elkeverem és beleöntöm a gombás húsba. Pár percig fő és kész.
- 3
Jó étvágyat hozzá!!
- 4
Nokedli: a lisztet sózom, beleadom a tojásokat, 1 evőkanál olajat, és a szükséges vizet.(Ne legyen túl kemény, se nyúlós. Ne hagyjuk állni, mert megkeményedik.) Majd forró sós vízbe szaggatom és megfőzöm. Sajnos a fotó lemaradt róla..🤐
Top találat itt
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek (2)