Citromkrémes mákos tekercs

A mák és a citrom szerintem remek párosítás, ezért is szeretem ezt a könnyű, nyári (lisztmentes) édességet.
Citromkrémes mákos tekercs
A mák és a citrom szerintem remek párosítás, ezért is szeretem ezt a könnyű, nyári (lisztmentes) édességet.
Elkészítés
- 1
A tojások fehérjét elkezdjük habbá verni, mikor elég kemény, akkor hozzátesszük a cukrot is és így verjük még kb. 2 percig. Ezután belekeverjük a tojássárgákat, majd mehet hozzá az összekevert keményítő, mák, sütőpor, citromhéj is.
- 2
A masszát sütőpapírral bélelt tepsire borítjuk és 180 °C-ra előmelegített sütőben kb. 15 percig sütjük. Kivesszük a sütőből a piskótát és 2 perc pihenő után még melegen feltekerjük (a sütőpapírral együtt).
- 3
Amíg a piskótánk sül, elkezdhetjük a krémet. Ehhez a tojásokat összekeverjük a cukorral, a keményítővel és a citromlével és ezt a krémet vízgőz felett, folyamatosan keverve sűrűvé főzzük (kb. mint egy puding). Félretesszük hűlni, közben néha kevergessük meg.
- 4
A szobahőmérsékletű vajat a porcukorral jól kihabosítjuk és apránként hozzádolgozzuk a kihűlt krémünket.
- 5
A piskótánkat kitekerjük és lehúzzuk róla a sütőlapot. A krém 3/4 részével megkenjük a piskótát és jó szorosan feltekerjük. Egy folpackkal vagy a sütőpapírral körbetekerjük és jól lehűtjük. Ezután kívülről is bevonjuk a krém megmaradt részével és díszítésként megszórjuk darált mákkal.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek







Szöveges kommentek