Elkészítés
- 1
A tisztított burgonyát feltesszük főni annyi vízben, amennyi éppen ellepi, sózzuk.
- 2
Míg fő a burgonya, addig megmossuk a szilvát, félig szétvágjuk, hogy a magját ki tudjuk venni. Ha ez is kész, a zsiradékon megpirítjuk a zsemlemorzsát tetszőleges színűre.
- 3
Ha puhára főtt a burgonya, leöntjük a lét róla és burgonyanyomón átnyomjuk.
- 4
Mikor kézmelegre hűlt a burgonya, hozzáadjuk a tojást, kézzel jól átdolgozzuk és apránként adagoljuk hozzá a lisztet addig, míg nyújtható és nem ragadós tésztát kapunk. Azért apránként mert ez a tészta burgonyafüggő is. Igazából ó burgonya volna jó hozzá, de már ilyenkor nincs. Ha jó a tészta, akkor deszkán kinyújtjuk, de alá lisztezek mert könnyen leragadhat, majd akkora kockákat vágunk amibe betudjuk a szilvát göngyölgetni.
- 5
Közben felteszek forrni egy nagy fazékban vizet, amit sózok. Én a félbevágott szilvának a belsejébe szoktam a fahéjas cukrot tenni és úgy teszem a tésztára és belegöngyölgetem.
- 6
Én 10 db-ot szoktam egyszerre elkészíteni, és ha felforrt a víz, beleteszem főni, lazán kavargatom a vizet a fakanállal, nehogy leragadjanak a gombócok és hogy ki ne szakítsam a gombóc tésztáját. Ha feljöttek a víz tetejére, akkor kész is. Kiszedem és a pirított zsemlemorzsába beleforgatom.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek (2)