Elkészítés
- 1
A piskótához kettéválasztjuk a tojásokat, a fehérjét kemény habbá verjük a cukorral, majd belekeverjük a sárgáját, végül beleforgatjuk a sütőporral és kakaóporral elkevert lisztet.
- 2
A masszát egy kb. 22 cm átmérőjű, sütőpapírral bélelt tortaformába öntjük, és 160 °C-ra előmelegített sütőben készre sütjük 40-45 perc alatt. Tűpróbával ellenőrizzük. Ha kihűlt, vízszintesen három lapba vágjuk. (Alacsony volt a piskótám így csak ketté vágtam)
- 3
A krémhez összekeverünk 3 dl tejet, 4 darab, villával pépesített banánt és a cukrot, folyamatos kevergetés mellett felforraljuk, majd besűrítjük a maradék 1 dl tejben elkevert vaníliás pudingporral. Kihűtjük, majd kihabosítjuk a nagyon puha vajjal/margarinnal, és beleforgatjuk a maradék két felkarikázott banánt
- 4
A krémmel összetöltjük a tortalapokat úgy, hogy a krémből egy vékony réteg jusson a tetejére és az oldalára is. Hűtőszekrénybe tesszük dermedni 1 órára, majd lecsogatjuk a csokival.
- 5
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek