Képviselőfánk

A képviselőfánk kevés anyagból áll, viszonylag olcsó az előállítása, és a legtöbb ember kedvence, ugyanakkor kevesen mernek megpróbálkozni vele. Pedig igazán megéri.
Elsőre olyan jól sikerült, hogy mindenki azt mondta, cukrászatból hoztam! :)
Képviselőfánk
A képviselőfánk kevés anyagból áll, viszonylag olcsó az előállítása, és a legtöbb ember kedvence, ugyanakkor kevesen mernek megpróbálkozni vele. Pedig igazán megéri.
Elsőre olyan jól sikerült, hogy mindenki azt mondta, cukrászatból hoztam! :)
Elkészítés
- 1
A vizet a vajjal, cukorral, és sóval felforraljuk. Ha már lobog, hozzáadjuk a lisztet, és folyamatosan keverjük, amíg a széle rezegőssé nem válik.
- 2
Kivesszük a tésztát a lábasból egy hideg tálba, pár percet hülni hagyjuk. A tojásokat leütjük, és összekeverjük, majd a tésztához adjuk apránként annyit, hogy az állaga nokedli-szerű legyen. (A tojás méretétől függ, hogy hány tojásra van szükség.)
- 3
A tésztát habzsákba töljük, és nagyobb dió méretű tésztákat nyomunk sütőpapírral bélelt tepsibe, vagy kettő db teáskanál segítségével picike halmokat teszünk a sürőlemezre. Ne túl közel nyomjuk egymáshoz a halmokat, mert sütés közben meg fognak nőni a fánkok.
- 4
Légkeveréses sütőt 180 C fokra előmelegítjük, és kb. 15-20 perc alatt felhúzatjuk a süteményt (megnő, és a külseje megkérgesedik), majd mérsékeljük a sütő hőmérsékletét 160 C fokra, és további 15-20 percig szárítjuk. Az első 20 percben nem szabad kinyitni a sütő ajtaját, mert összeesnek! Az elkészült süteményeket kivesszük, és hagyjuk kihűlni.
- 5
Amíg hűlnek a fánkok, elkészítjük a vaníliakrémet. A tojások sárgáját elkeverjük a cukorral egy lábosban, majd a lisztet evőkanalanként csomómentesen hozzákeverjük. A tejet apránként öntjük hozzá, hogy szépen elvegyüljön a lisztes tojásos masszával. A vanília belsejét kikaparjuk, hozzáadjuk a tejhez. Ezután lassú tűzön kezdjük főzni a krémet folyamatos keverés mellett. Ha besűrűsödött a krémünk, levesszük a tűzről, és néha megkeverve lehűtjük.
- 6
Amíg hűl a vaníliakrém, elkészítjük a tejszínt. A tejszínt 24 órára hűtőszekrénybe tesszük, a felverés előtt kb 20-30 perccel célszerű a mélyhűtőben jó alaposan lehűteni, nem baj ha már kicsit jégkristályos lesz a szerkezete, majd mixerrel alaposan felverjük a tejszínt.
- 7
A kihűlt vaníliakrémbe belekanalazunk 3-4 nagyobb evőkanál tejszínt, és a mixerrel alaposan elkeverjük benne.
- 8
A kihűlt fánkok tetejét levágjuk. Habzsákba töltjük először a vaníliakrémet, és mindegyik fánk aljába nyomunk a vaníliakrémből, majd a tetejére a tejszínt, és rátesszük a kalpjukat. Megszórhatjuk a tetejét még porcukorral, vagy csokoládéval/karamellel megcsurgathatjuk őket ízlés szerint.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek (26)