Kommentek

Képviselőfánk

Nofertari
Nofertari @cook_6612547
Hétvégén rászántam magam és megcsináltam. Isteni finom volt, borzasztó gyorsan elfogyott. :)
máka
máka @cook_6532783
Nagyon köszönöm, kiváló recept! Kipróbáltam, még soha ilyen jól nem sikerült a képviselőfánk!!! Meg is lepődtem...:)Be kell tartani a leírást, s biztos a siker! Ajánlom mindenkinek, aki szereti!
wiki8612
wiki8612 @cook_6543736
Kedves Dudyka!
Ha nem légkeveréses a sütőm, hanem normál villany, hány fokon süssem? Előre is köszönöm!!
KisLucy
KisLucy @cook_6539918
Nekem egyszerűen nem akar feljönni a tészta. Nem tudom mit ronthatok el :( Ti mind az 5 tojást bele raktátok? Először bele raktam nagyon folyós lett. Nem jött fel. Másodszor kevesebb tojást raktam bele már jobb lett az állaga de egyszerűen nem akar feljönni. Feladom most már...
dudyka
dudyka @cook_6638630
Kedves KisLucy! A felvert tojásokat apránként add a megpirított és kicsit meghűlt tésztához. Ha már sűrű nokedli állagú, ami már picit terül, de nem folyik, akkor ne rakj hozzá több tojást. Ha így csinálod, akkor nem tud elfolyni a kinyomott tészta, és maga a tojás fogja felhúzni.
A sütő legyen előre melegített (ha légkeveréses, akkor 180 fokra, légkeverés nélkül pedig 200 fokra). Több ötletem nincs, hogy miért nem működik.
Remélem azért Te is sikerrel fogsz járni! :-) További jó sütögetést!
nniki175
nniki175 @cook_6539124
Kedves Dudyka!
Villanysütőbe ami nem légkeveréses mennyi ideig kell sütni?
dudyka
dudyka @cook_6638630
Kedves nniki175! Én légkeverés nélkül 200 fokon sütném, majd azt mérsékelném 180 fokra, a sütési időn viszont nem változtatnék.
Barbicsi
Barbicsi @cook_6539650
Életem első képviselőfánkja, és- bár egy nagyon régi gázsütővel nyomulok- tökéletes lett! Nagyon köszönöm a receptet, nekem ez az egyik kedvenc sütim!
KisLucy
KisLucy @cook_6539918
Kedves Gertrud Nemes! :) Köszönöm szépen a tanácsot! :) Megfogom próbálni! Ha ennyi embernek sikerült muszáj most már nekem is :)
Ancsa mama
Ancsa mama @cook_6542663
Holnap tervezem megsütni, remélem sikerülni fog! Félek a nyomzsákos történetektől, mert soha nem ügy müködik ahogy elvárnám.De itt láttam egy zsáktartót...hol lehet beszerezni? vagy egy nagyobb képet kapni és párom elkésziti nekem. Köszönöm, szeretem ezt az oldalt!!
Ancsa mama
Ancsa mama @cook_6542663
Sziasztok! Hát elkészült..de ismét nem olyan lett mit amilyent vártam..nem jött fel szép nagyra, illetve a sütőben ugy nézett ki feljött, se amikor kivettem, összeesett..viz is volt a sütőbe, villanysütőbe készült..mit ronthattam el, amugy ehető volt..próbálkozom még!
sün
sün @cook_6554436
Nagyon finom lett, tényleg mintha cukrászatból hoztam volna. De nekem is összeesett. Szépen feljött, de amíg hagytam hűlni, hogy a krémet csináljam, teljesen le is lapult. Az ízét ez nem befolyásolta, de nem örültem, hogy nagyon lapos lett az összes. Pedig mindent a receptnek megfelelően csináltam, mérlegen mértem. Mi lehetett a gond? Egyébként a mennyiséget lecsökkentettem 20 db-ra, amiből csak 14 db diónyi jött ki. Szóval vagy nagyon-nagyon mini gömböket kell kinyomni, vagy a 20/40 db nem stimmel.
szaboeszter
szaboeszter @cook_6671441
A recepthez én még két apróságot tennék hozzá, amin sok (vagy minden) múlhat: az első 20 percben nem szabad kinyitni a sütő ajtaját, illetve, ha elkészültek a fánkok, le is kell vágni a kis kalapjukat, hogy a gőz távozhasson belőlük. Ha ezek megvoltak, akkor viszont lövésem sincs miért mehetett össze. Remélem hasznos lehet, amit írtam!
Skri
Skri @cook_6558559
Igen ebből a mennyiségből kb 20 jön ki. Valszeg nem elég ideig lett sütve magas hőfokon és nem kapott kemény 'falat' a tészta. Javallott 240-250 C fokon sütni 15-20 percig, de vigyázat tegyünk alá forró vizet, hogy képződjön gőz, ami megakadályozza az égést. Majd ha láthatóan aranyszínűbb akkor kell levenni a hőfokot 180 fokra. Égetett tészta a neve ami a nagy hőfokon való sütés miatt van.
Skri
Skri @cook_6558559
Beleszólnék a receptbe én is.
-nem kell vacakolni vajjal, zsírral. Egyszerű napraforgó olaj bőven megteszi, még a drágább sem kell.
- zsírpapír helyett lehet olajozott és vékonyan lisztezett a tepsi is
- sütni 250 fokon vízgőzös sütőben kell először, kb 15 perc alatt feljön, utána le kell venni 180 fokra. szárítani. Amíg nincs kérge tilos kinyitni.
-egyszerre csak annyit csináljunk amit meg is tudunk sütni, az állás nem tesz jót neki.
Anita Éva Molnár
Anita Éva Molnár @cook_6651930
A krémbe liszt helyett,ugyan annyi vanília pudingott tettem,így sokkal finomabb lett.
csiszarneszilvia
csiszarneszilvia @cook_6601805
Tökéletes recept! Köszönöm szépen! Már kétszer is elkészítettem!