Ünnepi kávés szelet
Édesanyám receptje, mindenki imádja!
Elkészítés
- 1
A fehérjét kemény habbá verem.
- 2
Cukrot kanalanként hozzáadom és jó felverem még egyszer és hozzáadom a liszt, dió keveréket.
- 3
Egy nagy tepsi hátán 2x2 fél lapot sütünk. Összesen 4 lapot. Sütés 160 C-on kb. 15 percig.
- 4
Elkészítjük a krémet: Tojássárgáját, cukrot, pudingport és a kávét sűrűre főzöm.
- 5
250 g vajat kihabosítom, majd a kihűlt krémet hozzákeverem és jól kihabosítom.
- 6
Megkenem a lapokat, a teteje kivételével, mert azt marcipánnal vonom be.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/2010540










Szöveges kommentek