Elkészítés
- 1
Az uborkát alaposan meg mossuk. A 2 végét le vágjuk, majd negyedeljük be. a végén 2 cm hagyjunk vágatlanul. Kívülről és belülről is sózzuk be, majd szobahőmérsékleten 1 órát pácoljuk.
- 2
Az újhagymát 1 cm-re váguk. A sárgarépát vékony szeletekre vágjuk majd 4-5 cm hosszúra vágjuk (nekem van zöldség aprító szett vagy mi a neve és annak van egy ilyen kése azzal reszeltem le).
- 3
A hagymát, fokhagymát, halszószt le botmixereztem és összekevertem a chiliporral.
- 4
2 ek rizslisztet 100 g vízzel el kevertem majd 2 percre a mikróba raktam. Össze kevertem a zöldségekkel és a chilis masszával.
- 5
Az uborkát alaposan mossuk át ne csak felületesen. Ha így is sós maradna (a só sósága változó) áztassuk kb. 30percig. Elég lazának kell lennie az uborkának hogy megtöltsük, minden rést érjen.
- 6
Azonnak is fogyasztható, de szobahőmérsékleten lehet 1-3 napig érlelni (ebben a melegben lehet nem is kell 3 nap), majd hűtőben tároljuk. Ha érleljük akkor egy jól záródó dobozba rakjuk.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek