Mandula süti torta

A lányom és a sógórnőm kedvence a mandula süti. Mivel a hétvégén köszöntjük szülinapja alkalmából, ezért most torta formájában készítettem. A búzalisztes recepten semmit nem kellett változtatni, jól tudtam dolgozni a tésztával.
Mandula süti torta
A lányom és a sógórnőm kedvence a mandula süti. Mivel a hétvégén köszöntjük szülinapja alkalmából, ezért most torta formájában készítettem. A búzalisztes recepten semmit nem kellett változtatni, jól tudtam dolgozni a tésztával.
Elkészítés
- 1
A liszteket elkevertem a sóval, kakaóporral és a szódabikarbónával. Külön edénybe kerültek a tojások, vaj, méz és a cukor.
- 2
A tojásokat a mézzel, vajjal és a cukorral gőz fölött összemelegítettem, majd a lisztes keverékhez adtam.
- 3
Kanállal alaposan elkevertem, hideg helyre tettem kb. 10-15 percre... mert, ha hűl, akkor már nem ragad, jól lehet vele dolgozni. Hengert formáztam belőle, lemértem és 4 egyenlő részre osztottam.
- 4
26 cm kör alakú lapokat vágtam sütőpapírból, egyenként nyújtottam ki a lapokat és tettem át tepsibe.
- 5
180 C-ra előmelegített sütőben 10 percig sültek légkeverés nélkül. Melegen könnyen le lehet húzni a papírt a tészta aljáról.
- 6
Miközben sülnek a lapok a tejben felfőztem a pudingport, fedő alatt kihűtöttem. Egy másik tálban a porcukrot kikevertem a vajjal.
- 7
Majd a két krémet összekevertem, hozzáadtam a mandula aromát is.
- 8
A lapokat a krémmel betöltöttem. Minden réteg közé 400 gr krém került. Így szeleteléskor szép egyenletes lesz majd. Hűtőbe tettem 1 órára.
- 9
A forró tejszínben felolvasztottam a csokoládét, ha túl folyós várjunk vele, mert akkor tudunk szépen dolgozni vele... elkenegettem a tetején, úgy, hogy ne csorogjon le az oldalán.
- 10
A mandulás krémből maradt ki egy pici, habzsákba töltöttem és körbe kis halmokat nyomtam. Célszerű előző nap elkészíteni, mert akkor lehet szépen szeletelni, ha a lapok megpuhulnak. Meleg vizes késsel szépen lehet szeletelni.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



























Szöveges kommentek