1956. Zsírral készült linzer karika 😋
Egyszerű és nagyon finom 😋😋
Elkészítés
- 1
Egy edénybe teszem a két féle lisztet. Beleteszem a cukrot vaníliás cukor sütőport zsírt tojást reszelt citrom héját. Hozzá adom a tejfölt annyit hogy könnyen nyújtható legyen a tészta.
- 2
A tésztát össze gyúrom. Kiteszem gyúró táblára három féle veszem a tésztát jól kidolgozom.
- 3
Még előkészítem a formát tepsit hagyom pihenni a tésztát letakarva. A tésztát 3-4 mm elnyújtom kiszaggatom linzer szaggatóval.
- 4
Sütőpapírral bélelt tepsibe teszem a tésztát és 180 C sütőbe alsó felső sütésre 6 -8 percig sütöm őket EZ FÜGG A SÜTŐTÖL. A fele tészta tetejére teszek darált diót is úgy sütöm meg.
- 5
Házi sárgabarack dzsem jó sűrű ezért bolti barack lekvárt kevertem össze.Megtöltöm sárgabarack lekvárral a linzer karikákat. A sima karikára teszek 1 mk lekvárt ráteszem a diós lyukas karikát kicsit össze nyomom tálcára teszem őket.
- 6
Megtöltöm házi meggy dzsemmel a linzert. A sima karikára teszek 1 mk meggy dzsemmel ráteszem a lyukas karikát kicsit össze nyomom. Egy tálcára teszem őket. Ez itt meggyes linzer karika 😋 Úgy gondoltam elég lesz ennyi linzer karika sütemény. Gondoltam lekvárt diót össze keverek mézeskalács fűszerkeverék és fahéjjal és a lapokat megtöltöm vele és megsütöm. Így lett belőle kétféle sütemény 😋😋
- 7
Ilyen lett a linzer karika és a töltött linzer amit így lapba sütöttem meg 😋😋
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
























Szöveges kommentek (4)