Pudingos mákos guba, lesütve :)

Eddigi legfinomabb mákos guba, amit kóstoltam! Nálunk mindig tripla adagban készül :)
Pudingos mákos guba, lesütve :)
Eddigi legfinomabb mákos guba, amit kóstoltam! Nálunk mindig tripla adagban készül :)
Elkészítés
- 1
A kifliket felszeleteljük.
- 2
A tejet, cukrot, citromhéjat, mákot, tojások sárgáját egy habverővel összekeverjük.
- 3
Hozzáadjuk a felszeletelt kifliket és összekeverjük.
- 4
Megfőzzük a pudingot.
- 5
Az elkészült pudingot hozzákeverjük a masszához.
- 6
Egy sütőformába beleöntjük a keveréket.
- 7
Majd 200 C-ra előmelegített sütőbe tesszük és 30 perc alatt készre sütjük. Ez idő alatt elkészítjük a tojásfehérje habot. (a tojásokat kézi robotgéppel kezdjük el verni, majd mikor már kezd habosodni, hozzáadjuk a cukrot és addig verjük, míg kemény habot nem kapunk)
- 8
Fél óra sütés után a mákos gubát kivesszük a sütőből, majd rátesszük az elkészült habot. A tojáshabbal még 10 percre visszatesszük a sütőbe. Ezután kivesszük a sütőből és már tálalhatjuk is.
- 9
Jó étvágyat! :)
Top találat itt
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek (3)