Dobostorta
Unokám kedvenc tortája.
Elkészítés
- 1
Munkaigényes, de megéri.
- 2
Tojássárgáját a porcukorral kihabosítom. A tojásfehérjét kemény habbá verem, majd hozzáadom a porcukort és még egyszer alaposan felverem. A habot és a lisztet könnyedén hozzákeverjük a tojássárgájához, 6 egyforma részre osztjuk (26 cm karika) és külön-külön megsütjük. 170 C fok 10-13 perc.
- 3
Krém. A hozzávalókat a vaj kivételével forró vízzel telt fazék fölött addig verem, míg megsűrűsödik. Kb. 40 perc.
- 4
A gőzről levéve tovább verem kihűlésig, majd hozzákeverem a diót.
- 5
Vajat kihabosítom.
- 6
Lassan hozzácsurgatom a csokikrémet.
- 7
5 lapot megkenek krémmel és 1 órára a hűtőbe teszem.
- 8
Közbe elkészítem a tetőt. A cukrot megolvasztom, (égetett cukrot készítek). Az utolsó lapot megkenjük vele és gyorsan felszeleteljük. Vajjal kent lapon dolgozunk és vajba húzott késsel szeleteljük.
- 9
Ráteszem a szeletelt tetőket és körbepanírozom csokidarával feldíszítem alkalomhoz illően.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek