Gomba kekszek

Egy videóban láttam a receptet és mivel úgyis kekszet készültem sütni a gyerekeknek, gondoltam kipróbálom. ( A bögre 2.5 dl-es).
Gomba kekszek
Egy videóban láttam a receptet és mivel úgyis kekszet készültem sütni a gyerekeknek, gondoltam kipróbálom. ( A bögre 2.5 dl-es).
Elkészítés
- 1
A puha margarint a porcukorral kikeverjük. Egyesével hozzáadjuk a tojásokat majd az aromát. Egy tálban kikeverjük a lisztet, sütőport és a keményítőt, majd ezt is hozzádolgozzuk a vajas masszához. Először fakanállal, majd kézzel összegyúrjuk.
- 2
Egy nem ragacsos masszát kapunk. 2 tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd a masszánkból kisebb gombócokat gyúrunk és nem túl szorosan a tepsibe sorakoztatjuk.
- 3
Majd egy aromás üvegnek a száját benedvesítjük, kakaóba mártjuk és benyomkodjuk vele a golyóink közepét úgy, hogy ne nyomjuk teljesen át, nehogy átszakadjon. Minden gombánál kakaóba kell mártani. Ez lesz a gombánk szára.
- 4
200 C fokra előmelegített sütőben 20 percig sütjük, persze a sütési idő függ a gombócok nagyságától és a sütőtől is. Szép barnásra kell sülniük.
- 5
Ha kihűlt, ehetjük. Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek