Képviselőfánk
Vendégváró falatnyi finomság 😊
Elkészítés
- 1
A vizet a vajjal, sóval, cukorral elkeverjük. Felforraljuk közepes lángon. Ha már elolvadt a vaj és a cukor, hozzáadjuk a lisztet. Folyamatosan keverjük, még be nem sűrűsödik. Hagyjuk picit hűlni.
- 2
A tésztát tálba rakjuk és hozzákeverjük a tojásokat robotgéppel. Kész az égetett tészta.
- 3
Habzsákba töltjük a tésztát és dió nagyságú adagokat nyomunk sütőpapírra. 180 C fokon 15 percig sütjük, majd 160 C fokon 15 percig szárítjuk.
- 4
A krémhez a tojások sárgáját elkeverjük cukorral és vaníliás cukorral robotgéppel. Majd a lisztet kanalanként hozzáadjuk. A tejet hozzákeverjük és folyamatos keverés mellett megfőzzük. Kihűtjük.
- 5
A tejszínhabot 24 órás hűtés után felverjük.
- 6
A fánkokat kettévágjuk, megtöltjük krémmel, majd tetejére hab. Majd mehet rá a tésztalap. Jó étvágyat hozzá! 😊
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek (3)