Nektarinos vaníliakrém kosárka

#június2027
Házi leveles kosárkák készültek nektarinos töltelékkel és vaníliás-tejszínes krémmel. A friss gyümölcs, a csokoládé és a menta igazán üde nyári hangulatot adott a süteménynek.
Nektarinos vaníliakrém kosárka
#június2027
Házi leveles kosárkák készültek nektarinos töltelékkel és vaníliás-tejszínes krémmel. A friss gyümölcs, a csokoládé és a menta igazán üde nyári hangulatot adott a süteménynek.
Elkészítés
- 1
Előkészítjük a hozzávalókat. Az egyik tésztát kinyújtjuk, de ne túl vékonyra. Kör alakú formával kiszaggatjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk.
- 2
Minden karikát megkenjük a felvert tojással. A másik tésztát is kiszaggatjuk, a közepét kisebb szaggatóval kiszaggatjuk. Majd rárakjuk az első tésztára. A kisebb karikákat is felhasználhatjuk. Újból megkenjük tojással és szórhatunk a tetejére mandula szirmokat.
- 3
Előmelegített sütőben 200 C fokon 15-20 percig sütjük. Teljesen hagyjuk kihűlni.
- 4
A kihűlt tészta közepét lenyomjuk és így alakul ki a kosárka forma. Közben a pudingport a tejjel és a cukorral sűrűre főzzük, folpackkal letakarjuk és teljesen kihűtjük.
- 5
A nektarint apró kockákra vágjuk, hozzáadjuk a cukrot és a vaníliás cukrot. Elkezdjük főzni és forrástól számítva 5 percig puhítjuk, állandó keverés mellett.
- 6
Kevés vízben elkeverjük a keményítőt és a nektarinhoz adjuk. Egyet forralunk rajta, majd teljesen kihűtjük.
- 7
A habtejszínt felverjük és fokozatosan hozzákeverjük a kihűlt pudinghoz.
- 8
A kosárka aljára rakunk 1 evőkanálnyi nektarint, majd erre jön a krém.
- 9
Ezután tetszés szerint díszítjük. Mennyei falatok....😋
- 10
A ropogós leveles tészta és a selymes vaníliás-tejszínes krém mellé friss nektarin került. Pirított mandulával és csokoládéval díszítve könnyű, látványos desszert lett. Jó étvágyat kívánok hozzá! 🥰
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek

































Szöveges kommentek (2)