Kommentek

Oroszkrém torta

StarLordCsepel
StarLordCsepel @starlordcsepel
Szia Zsuzsi! Biztos, hogy 100g lapzselatin kell? Mert így a krém már szobahőmérsékleten összeáll! Csak úgy tudtam a tejszínt belekeverni ha picit megmelegítettem! De mikor újra visszahűlt(szobahőre) kenhetetlenül kemény lett! A piskóta semmit nem szívott fel krém nedvességéből mert nem tudott miből! Hűtve ehetetlenül kemény és a zselé miatt ízetlen volt! :-(
Varga Gábor
Varga Gábor @gabor
Javítottuk a receptet! Zsuzsi jelezte, hogy valóban csak 10 gramm kell bele!
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Kedves bamass!Elmondani nem tudom, mennyire sajnálom ezt hatalmas elírást. Már javíttattam is.
Remélem lesz még kedved egyszer újra elkészíteni, a helyes mennyiséggel, mert tényleg nagyon finom ez a torta.
Még egyszer elnézést az elírásért, tudom mit érzel, Én is futottam már bele ilyen hibába.Üdvözlettel:
Zsuzsi
RYT
RYT @cook_6533903
Elkészítettem, rendkívüli lett! A torták tortája, mégpedig a könnyed, habos krémje miatt. Köszönöm a receptet!
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Kedves RYT! Köszönöm szépen a kedves szavakat :)Kedves Ewee!
Annyira örülök, hogy sikert arattál a recepttel. De készítsd el Magatoknak is, mert Neked is meg kell ízlelned :)
Ameb
Ameb @cook_6661878
Szia!Holnap szeretném megcsinálni ezt a tortát a párom szülinapjára, szóval remélem még időben kérdezek és kapok majd választ.Azt szeretném kérdezni, hogy mekkora tortaformát használsz?Köszi előre is
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Szia!Az Én tortaformám 28 cm-es, de lehet ennél kisebben is sütni, magasabb lesz a torta :)
Sok sikert, remélem ízleni fog nektek is.Üdv: Zsuzsi
Ameb
Ameb @cook_6661878
Köszi! Épp most van készülőben.
Csak egy gyors megjegyzés: a recept szerint 1-2 percig főztem a tojássárgás-tejes keveréket, és hát nagyon nem tett neki jót :( Teljesen kicsapódott a sárgája, és darabos az egész... Most épp kint hűl az erkélyes a zselatinos tejjel, nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre. Már langyos, de egyelőre teljesen folyós még és szinte külön el lehet választani minden hozzávalót benne...
Remélem, azért nem romlik el tőle majd teljesen az egész torta...
Úgyhogy csak egy tipp, hogy ezzel a felfőzéssel vigyázni kell. Én inkább azt mondanám, hogy rottyanjon kettőt, és már lehet is levenni a tűzről.
Majd azért beszámolok, hogy végül jó lett-e és megdermett-e.
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Szia!
Remélem azért jó lesz. Más is elkészítette már és sikerült. Nekem sem volt ilyen problémám. Köszi, ha megosztod tapasztalatod.
Üdv: Zsuzsi
mérleg
mérleg @cook_6570619
Hello Ameb,Próbáld meg, mikor a krémet főzöd az edény alá tegyél 1 pléh-lapot edény alá való főzőlapot. (Nállatok nem tudom hogy mondják). A tojás ne maradjon nyers, ha rövidebb idejig főzöd.
Remélem rossz tanácsot nem adtam.
batyu98
batyu98 @cook_6534502
Csak a 2,8%-os tej jó?Zsírosabb tej nem jó?(mert nekem csak házi tej van itthon)
A lapzselatin helyett jó a zselatin fix is?(por).
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Kedves batyu98!Természetesen tökéletes a házi tej, sőt :) A lapzselatin helyett használható a porzselatin is.Üdv:
Zsuzsi
batyu98
batyu98 @cook_6534502
A piskóta nektek szép magasra feljött?Az baj, ha sütőpor helyett egy késhegynyi szódabikarbónát teszek bele?
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
A piskóta szépen feljött nekem. Arra nem tudok válaszolni, hogy mi történik, ha sütőpor helyett szódabikarbónát teszel bele.
A megmaradt tej az 1,5 dl tejet jelenti.
batyu98
batyu98 @cook_6534502
A "megmaradt tej" az 1,5 dl-t jelenti?
10g lapzselatin az 10g porzselatin?
batyu98
batyu98 @cook_6534502
Köszönöm a válaszokat.Remélem sikerülni fog,majd írok kommentet róla.
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Gyönyörűek lettek a tortáitok. Annyira örülök, hogy mindenkinek sikerült elkészíteni. Nekem is ez a kedvenc Orosz krémtorta receptem, nem is készítem másként.
Borzika-
Borzika- @cook_6603700
Drága Zsuzsi, nagyon köszönjük neked a receptet. 35 éve mozgok a konyhába napi szinten, mert ez az életem, de be kell vallanom a te piskótád idáig toronymagasan felülmúlta minden eddigi tudásom. Nekem is az oroszkrém a kedvec tortám már 25 éve mióta először megkóstoltam, azóta megunhatatlan kedvenc, főleg ilyenkor mikor nyár van, dög meleg, semmi émelyítős cukros torta nem esik jól, de az oroszkrém torta a maga lágy gyengéd, bársonyharmóniájával bármikor megállja a helyét.
Én az esküvői tortámat is oroszkrémből csináltattam, nekem az a mennyország, puszillak, ölellek szeretettel!!
........és mégegyszer köszi.
Barátnőm azt mondta, hogy nem rendel többet cukrásztól sütit, velem fogja készíttetni!!
batyu98
batyu98 @cook_6534502
Kicsit későn, de itt vagyok.
A piskótám nem lett olyan magas,de azért a végén magas lett.(krémmel együtt)(szerintem a tojásfehérje hab összeesett és ezért nem sikerült.de lehethogy a a szódabikarbóna miatt.)
Amugy szépen sikerült,és nagyon finom lett!
köszönöm a receptet.
AZS925
AZS925 @cook_6536134
Szia,
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Páromnak sütném meg a tortát, az oroszkrém a kedvence de muszáj vagyok mazsola nélkül készíteni, mert azt nem szereti...
Ilyen esetben a rummal mi lesz?
Hagyjam teljesen ki, vagy mihez tudom hozzá keverni, esetleg itassam át kicsit vele a tésztalapokat?
Előre is köszönöm a választ!
Üdv: Andi
Varga Gábor
Varga Gábor @gabor
Szia,
Ha vékonyan a lapokra locsolsz kevés rumot, az tökéletes lesz! ;)
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Kedves Andi!Igen, ahogy Gábor írta, locsolgasd meg vele a piskótalapokat, úgy is tökéletes lesz. Mazsola helyett pedig akár darabolt aszalt gyümölcsöt is tehetsz bele, ha szeretitek. :)Üdv: Zsuzsi
AZS925
AZS925 @cook_6536134
Nagyon köszönöm a segítségeteket :) így csinálom akkor :)
Szabó Tímea_1
Szabó Tímea_1 @cook_6661524
Az mitol lehet hogy nem kotott meg a krem a zselatinos???
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Kedves Tímea!
Milyen zselatint használtál? Nálam a lapzselatinnal sosem volt gond. Esetleg főzted a zselatint? Mert azt nem szabad. Szerintem a zselatinnal lehetett a gond, de akár a tojással is lehetett baj. Ezt így sajnos nem tudom megállapítani, csak találgatok.Üdv:
Zsuzsi
knekató
knekató @cook_6666497
Nekem sem keményedett meg a sárga krém. Kevertem hozzá még egy zselatin fixet, és most úgy kentem meg a tortát, hogy rátettem a tortakarikát. Egyenlőre hűtöm, remélem megköt, de már bánom, hogy nem pudingot főztem a sok zselatin és tojássárgája helyett.
SzuperNova
SzuperNova @cook_6568705
Szia, lehet én vagyok a buta, de hány cm-es tortaformáról szól a recept? Első tortámat fogom elkészíteni, de már itt elakadtam.. Köszi a választ :)
Inwood1964
Inwood1964 @cook_6661113
A megmaradt sok tojásfehérjével mihez kezdjek,ha épp nem kell semmihez?
Gy.Zsuzsi
Gy.Zsuzsi @cook_6658827
Kedves Inwood1964!
A tojásfehérje tökéletesen fagyasztható és kiolvasztás után, ugyan úgy felhasználható, mint a friss. Javaslom, hogy fagyaszd le, akár egyesével, akár többet egyszerre, így később pl. Pavlovához, habcsókhoz tökéletes lesz.
Üdv: Zsuzsi
vica81
vica81 @cook_6642015
SOS! A tojásos krém nekem egyáltalán nem olyan, mint a képen, teljesen folyékony! Betettem a hűtőbe hűlni, de olyan sodó állagú. Mit csináljak vele, hogy használni tudjam???
Yvett1978
Yvett1978 @yvett_samu
Karácsony előtt néztem ki magamnak ezt a receptet. A hozzászólásokat olvasgatva kicsit félve álltam neki a tojásos krémnek, de végülis nem okozott problémát az elkészítése. Nagyon finom lett a torta, párom nem győzött dícsérni. :)
Brigitta Mónusné Fekete
Brigitta Mónusné Fekete @cook_14300301
Köszönöm! Nem pont a re receptedet csináltam, de inspirált. Úgyhogy köszönöm! 😊
Novák Erzsébet
Novák Erzsébet @cook_19261630
Én már többször elkészítettem ez a tortát nálam ez a recept a favorit
Bernadett Vályogos
Bernadett Vályogos @cook_29169325
Nálam már alaprecept. Mazsola helyett aszalt áfonyával, vagy zselécukorral (békebeli) is isteni.
De ma pl. szó szerint "alap" recept. Táblás tejcsokit olvasztok a krémbe, a mazsola helyett meggyet teszek bele. Így varázsolom át csokitortává.
De csak a gyerekek miatt, mert már kb. 20-szor megsütöttem az eredeti oroszkrém változatot.
Schwarcz Anita
Schwarcz Anita @cook_26531628
Évek óta ezt az alapot hasznàlom tortának 😌. A legjobb piskóta!
Tegnap pl piskóta csokiöntettel volt a gyerekeknek. 😍