Kommentek

Tzatziki saláta

vanília
vanília @cook_6527565
Köszi fiúk a receptet,friss illat,ellenálhatatlan íz,kenyér-félével illetve salátaként,sőtt húsos rétes mellé,fűszeres samosas mellé is kipróbáltuk nem lehet megunni!Nyami.... :)Jók vagytok és egyre jobbak!!! :)
timcsy23
timcsy23 @cook_6526161
sziasztok! valoban nagyon finom ez a salata, en szoktam tenni bele meg kaprot is ugy erdekesebb az ize.volna egy keresem nincs veletlenul update-es receptjeitek,nagyon erdekelne. koszi
makrigialos
makrigialos @cook_6527958
Sziasztok!Görög Családba mentem férjhez, szinte pontosan így készül a tzatziki.
Viszont ott a natúr joghurt olyan állagú, mint itthon a tejföl, és van aki tesz bele ott is kaprot.
És még olíva bogyót is....
De tökéletes a recept!
vizslajuli
vizslajuli @cook_6665790
Itt svàjcban görögjoghurt néven lehet kapni, igazi görög àllagu 21% zsirtartalmu. Finom de persze jo sok kaloria is van benne. Talàn Magyaroorszàgban is lehet ilyen elnevezésen talàlni? A tejföl különben jo izben, esetleg fel is lehet egy kicsit higitani.
Jön a meleg idö, mi is imàdjuk.
Köszi Gàbor a sok finom receptet.Kellemes husvéti ünnepeket mindenkinekVizslajuli
ladyanabell
ladyanabell @cook_6531857
Nagyon jó recept! Bátran merem ajánlani mindenkinek előételekhez összejövetelekkor!
Imó
Imó @cook_6531826
Sziasztok,török boltokban lehet kapni 1 literes, 10%-os, sűrű joghurtot, megáll benne a kanál. :) Én abból szoktam készíteni. Van rajta egy pici lé, azt rajta szoktam hagyni, tovább eláll felbontás után. Egy ilyen török bolt van a Lehel téri vásárcsarnokban, én csak erről tudok.
CECILIA510
CECILIA510 @cook_6672238
17 éve vagyok férjnél Görögországban. A görög joghurt 12% zsírtartalmú, és stragisto, ami magyarra lefordítva annyit jelent,hogy lecsöpögtetett.Tehát sűrű,mert nincs benne annyi folyadék. Én személy szerint amikor Budapesten készítem ,Akkor a 20%-os tejföllel szoktam helyettesíteni. CECILIA
CECILIA510
CECILIA510 @cook_6672238
A citromlé helyett itt ecettel készül(a görög borecet csak 5%-os) és vidéktől függően szokták hozzákeverni egy kis adag finomra reszelt sárgarépát, vagy pedig finomra aprított friss kaprot. CECILIA
Ana
Ana @cook_6529771
Sziasztok!Keleti bolt van a Corvin mozi mellett is,kapható náluk joghurt is,este 22-ig vannak nyitva minden nap.Állítólag ha a magyar rontás joghurtot 1 éjszakára konyharuha segítségével kicsöpögtetjük,az sokat javít az állagán.Már akit nem zavar a szöszös rongy...engem igen,maradok a görög,vagy török joghurtnál.:-)Én rendszeresen járok görög országba,de ecetes megoldásról még sose hallottam,bár ez helyenként eltérő lehet,mindenesetre most venni fogok kint egy üveggel!:-)Valamint az ubinak sose nyomják ki a levét,és a fokhagymát sóval,mozsárban szabad csak összezúzni.Ezenkívűl én mentát is rakok bele.
mokka1
mokka1 @cook_6531139
Én fele-fele arányban szoktam használni a natúr joghurtot a tejföllel, pont azért, hogy ne legyen annyira híg. Az uborka levét én is ki szoktam nyomni, mert különben nagyon vizes lesz az egész.
agi228
agi228 @cook_6550074
Le kell csepegtetni a joghurtot,az uborkanak pedig ki kell kaparni a magvas reszet. A fokhagyma melle meg menta es/vagy kaporlevelet tesznek. Oreganorol meg nem hallottam. Husok melle adjak. Pl. giros.
pmkd
pmkd @cook_6537196
kószi a tippet nagyon jó sali eddig is csináltam de a fehérborsot elfelejtettem köszi nagyon fincsi lett
esztibesztikecske
esztibesztikecske @cook_6543828
mi is mindig így csinaljuk csak több fokhagymával.
a recept tökéletes :)
vurag
vurag @cook_6661672
A recept príma, egyetlen dolgot tennék hozzá. Nálam a tzatziki készítése előző este kezdődik. Egy éjszakára szűrőbe teszem a görög yoghurtot és lecsöpögtetem. Nagyon jót tesz a saláta sűrűségének
LRegi
LRegi @cook_13771326
Ez az egyik legjobb saláta mert amilyen finom, olyan egyszerű elkészíteni. :)