Provence-i csiga

Azt hiszem a legtöbb ilyen csigusz inkább pizzakrémes szokott lenni.. Ekkor jött az ötlet, hogy mi lenne, ha kipróbálnám Provence-i krémmel.. És hát meg kell mondjam nagy kedvenc lett! Próbáljátok ki ti is! 🐚🐌🤗
Provence-i csiga
Azt hiszem a legtöbb ilyen csigusz inkább pizzakrémes szokott lenni.. Ekkor jött az ötlet, hogy mi lenne, ha kipróbálnám Provence-i krémmel.. És hát meg kell mondjam nagy kedvenc lett! Próbáljátok ki ti is! 🐚🐌🤗
Elkészítés
- 1
A langyos tejben cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet egy tálban kimérjük, hozzáadjuk a tojást, vajat, sót majd a felfuttatott élesztős tejet és jól összegyúrjuk. Ha ragacsosnak tálaljuk tehetünk még bele lisztet, majd ezután letakarva meleg helyen kb. 1 órán keresztül kelesztjük.
- 2
Amikor a tészta megkelt kb. fél cm vastag téglalap alakúra nyújtjuk, megkenjük a Provence-is krémmel, majd feltekerjük majd egy nedves késsel kb. ujjnyi szeleteket vágunk és egy sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük őket, és így is hagyjuk kelni kb. 15percig. Eközben a sütőt légkeverésen 180fokra előmelegítjük.
- 3
Ha a csigáink megkeltek megszórjuk a tetejét reszelt sajttal, ízlés szerint oreganóval és aranybarnára sütöm őket!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek