#féligmeddig kiflik⚪️&⚫️😀

Kimérem a liszteket, belekeverem a sót. Tejet/vizet, tejfölt picit langyosítom.
Élesztőt rámorzsolom a lisztre, ráöntöm a tejes keveréket. Majd addig gyúrom, ameddig nem ragad a kezemhez (kb. végig ragad🤣). Pihentetem lefedve (kelesztés) 45-50 percet. Majd olajos kézzel golyókat formálok, amit kinyújtok és felsodrok. Kívülről-befelé kicsi ívet is adok neki.
Előmelegített sütőbe (alsó-felső) 200 C’, pirulásig. Ne tovább, mert kiszárad és kemény lesz. Mielőtt beteszem én vizes kézzel átkenem. A sütő aljába célszerű betenni 2 dl vizet (gőznek).
#féligmeddig kiflik⚪️&⚫️😀
Kimérem a liszteket, belekeverem a sót. Tejet/vizet, tejfölt picit langyosítom.
Élesztőt rámorzsolom a lisztre, ráöntöm a tejes keveréket. Majd addig gyúrom, ameddig nem ragad a kezemhez (kb. végig ragad🤣). Pihentetem lefedve (kelesztés) 45-50 percet. Majd olajos kézzel golyókat formálok, amit kinyújtok és felsodrok. Kívülről-befelé kicsi ívet is adok neki.
Előmelegített sütőbe (alsó-felső) 200 C’, pirulásig. Ne tovább, mert kiszárad és kemény lesz. Mielőtt beteszem én vizes kézzel átkenem. A sütő aljába célszerű betenni 2 dl vizet (gőznek).
Elkészítés
- 1
Elkészítem a tésztát.
- 2
Normál méretű golyókat formálok.
- 3
Kinyújtom. Felsodrom. 😀 Kívülről-befelé kicsi ívet is adok neki.
Előmelegített sütőbe (alsó-felső) 200 C’, pirulásig. Ne tovább, mert kiszárad és kemény lesz. Mielőtt beteszem én vizes kézzel átkenem. A sütő aljába célszerű betenni 2 dl vizet (gőznek).
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek