Matyi GM-LM sajtos-tejfölös lángosa

Matyinak édesanyámat hívom, ezért lett ez a neve. Mindannyian tudjuk, aki gluténmentesen étkezik, szoros korlátok közé szorul akár lángos terén is. Sokféle lisztkeverékből próbáltuk elkészíteni a lángost, de a Penny-s vált be igazán.
Édesanyám lepett meg vele, és úgy gondoltam ezt meg kell osztanom veletek. Nem nagy ördöngősség, csak a dobozon lévő receptet kell követni.
Matyi GM-LM sajtos-tejfölös lángosa
Matyinak édesanyámat hívom, ezért lett ez a neve. Mindannyian tudjuk, aki gluténmentesen étkezik, szoros korlátok közé szorul akár lángos terén is. Sokféle lisztkeverékből próbáltuk elkészíteni a lángost, de a Penny-s vált be igazán.
Édesanyám lepett meg vele, és úgy gondoltam ezt meg kell osztanom veletek. Nem nagy ördöngősség, csak a dobozon lévő receptet kell követni.
Elkészítés
- 1
Az élesztőt pici cukorral, a langyos vízben felfuttatom.
- 2
A lisztet a sóval, olajjal elkeverem, majd hozzáadom a felfuttatott élesztőt.
- 3
Jól összekeverem, hogy egynemű tésztát kapják, majd kicsit fakanállal dagasztgatom. Ezután lisztes felületen kézzel átgyúrom, 4 felé osztom, kis gombócokká alakítom, és fél órára félreteszem kelni.
- 4
Ha megkelt, kerek formára kinyújtom (mi kézzel nyomkodjuk, attól lesz rusztikus), de ne túl vékonyra, kB. 3 mm vastagságú legyen.
- 5
Bő forró olajban aranybarnára sütöm.
- 6
Ízlés szerint tejföllel, sajttal tálalom.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek