Zabkása gombával és hagymával

henigrosz @henigrosz
Valahogy nem megy nekem az édes étel reggelire. Zabkása pláne...de kipróbáltam egy pár sós verzióját, és ez nagyon bejött !😋
Zabkása gombával és hagymával
Valahogy nem megy nekem az édes étel reggelire. Zabkása pláne...de kipróbáltam egy pár sós verzióját, és ez nagyon bejött !😋
Elkészítés
- 1
Egy tálban felöntjük az egy bögre zabot dupla mennyiségű forralt vízzel (2 bögre). Letakarva,időnként átkeverve hagyjuk megduzzadni.
- 2
A felaprított hagymát üvegesre pirítjuk a zsiradékon és hozzáadjuk a gombát, sózzuk és borsozzuk.
- 3
Mikor a gomba is megpirult, hozzáadjuk a rozmaringot kicsit átforgatjuk vele és végül ráöntjük a zabkását is. Kevergetjük míg krémes állagú lesz. Végül tálaljuk egy kis reszelt sajttal megszórva! Jó étvágyat hozzá!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/14074069











Szöveges kommentek