Elkészítés
- 1
Klasszikus piskóta tésztát készítünk. Tojásokat szétválasztjuk. 5 db Tojássárgáját 5 ek cukorral habosra keverjük. 5 tojásfehérjét kemény habbá keverjük. Átszitált liszthez keverjük a sütőport. Lisztet és a habot lassan adagolva a tojásos keverékhez keverjük. Kettéosztjuk és az egyikhez hozzákeverünk 3 ek kakaót. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük.
- 2
160* kb. 20-25 percig sütjük. Kihűtjük, tetszés szerinti darabkákra tépkedjük.
- 3
Közben a forró cukros tejhez keverjük a krémport. Amint besűrűsödött, rumba áztatott mazsolát hozzáadjuk, Félretesszük hűlni, letakarjuk fóliával, hogy a teteje ne bőrösödjön be.
- 4
Diót kissé felaprítjuk és forró serpenyőben megpirítjuk.
- 5
Egy edénybe kezdjük rétegezni. Tépkedett piskóta, krém, dió, következő sor ugyanígy.
- 6
Letakarjuk, fogyasztásig hűtőben tároljuk.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek