Babpogácsás vega burger

Babpogácsás vega burger
Elkészítés
- 1
A vöröshagymát és a fokhagymát apróra vágjuk és olívaolajon lepirítjuk. A gombákat megpucoljuk, szintén apróra vágjuk és ha jó a hagyma, rádobjuk. Sózzuk, borsozzuk és ha összeesett a gomba, elzárjuk a gázt alatta.
- 2
A vörösbabról lecsöpögtetjük a levét és villával összetörjük. Hozzáadjuk a hagymás gombát, a felaprított petrezselymet, egy tojást, zsemlemorzsát és az 1 mk szárított oregánót.
- 3
Jó alaposan összedolgozzuk. Egy tepsibe sütőpapírt teszünk, a masszából pogácsákat formázunk és 180 C fokon kb. 15 perc alatt készre sütjük.
- 4
Közben egy finom hamburgerszószt készítünk, ami nem az én receptem, de itt fedeztem fel. Köszönet érte Filipviki😊,mennyei finom a szósz.(Savanyú uborka, lilahagyma, majonéz, mustár, ketchup)
- 5
A hamburgerzsömlèt kettévágjuk és vágott felével lefelé, száraz serpenyőben kicsit megpirítjuk. Ha kész teszünk rá a szószból, rá egy babpogácsa.
- 6
Rá egy szelet sajt, amit picit megolvasztottam a száraz serpenyőben, aztán megint szósz és végül a zsemle teteje.
- 7
És már fogyaszthatjuk is. Jó étvágyat annak aki elkészíti!😊
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




















Szöveges kommentek (2)