Elkészítés
- 1
A tojások sárgáját és fehérjét szétválasztjuk. A sárgájukat a porcukorral habosra keverjük, robotgép segítségével. A lisztet elkeverjük a sütőporral és a kakaóval. Hozzákeverjük a tojássárgájás masszához. Ezután a fehérjéket kemény habbá verjük, és óvatosan ezt is beleforgatjuk.
- 2
Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. A sütőt előmelegítjük 170 C fokra, majd kb. 30-40 perc alatt készre sütjük. Tűpróbával ellenőrizzük.
- 3
Ezután kicsit hagyjuk hűlni, majd pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, és keresztben kettévágjuk őket.
- 4
A krémhez a tejet és a lisztet simára keverjük, és összefőzzük. Hagyjuk hűlni. A porcukrot a vajjal habosra keverjük, majd jól összedolgozzuk a kihűlt tejes masszával.
- 5
Ezután a piskóták egyik felét megkenjük a krémmel, összeragasztjuk a másik felével, és az oldalát is megkenjük. Kókuszreszelékbe forgatjuk őket.
- 6
Elkészítjük a csokimázat a díszítéshez. A vajat a kakaóval és a porcukorral jól elkeverjük, és alacsony lángon pár perc alatt összefőzzük.
- 7
Megkenjük vele a tetejüket, és megszórjuk egy kevés tortadarával. Kicsit hűtőbe rakjuk, hogy a csoki megdermedjen rajta.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek