Édes-Savanyú chili szósz (ahogy a boltokban) kb. 15 perc alatt

A nagy chilitermesztésről maradt meg néhány darab chili, amit kiszárítottam, és felhasználtam némely szárítótt chilimagos szószokhoz. Egyik kedvenc ízvilágom az édeset a különböző típusú ételekkel keverni. Ebből született meg ez a recept is.
Édes-Savanyú chili szósz (ahogy a boltokban) kb. 15 perc alatt
A nagy chilitermesztésről maradt meg néhány darab chili, amit kiszárítottam, és felhasználtam némely szárítótt chilimagos szószokhoz. Egyik kedvenc ízvilágom az édeset a különböző típusú ételekkel keverni. Ebből született meg ez a recept is.
Elkészítés
- 1
A szárítótt chilit (esetemben szárított reaper paprikát) magostúl feldarabolok, valamint a 4 gerezd fokhagymát is felaprítom. (Ajánlatos 1db paprikával dolgozni, ha erős a paprika, mert annak is nagyon jól ki fog jönni az íze, és az erőssége ekkora mennyiségben)
- 2
Egy kisebb edényben, hozzáadom a vizet, az almaecetet vagy a rizsecetet, a cukrot, sót és szójaszószt, és közepes lángon forralom 3-4 percig.
- 3
Hozzáadom a forrásba lévő edény tartalmához az apróra vágott chilit, és fokhagymát, és további 5 percig forralom alacsony-közepes lángon.
- 4
Kis pohárban a kukoricakeményítőt és kevés vizet csomómentesre kavarom, és hozzáadom a forrásba lévő szószhoz. Majd sűrüsődésíg főzöm, és ezzel készen is lenne a szósz. Innetől már csak kiöntöm egy kis üvegbe, vagy azonnal tálalom. Hidegen-melegen is jó.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek