Spenótfőzelék

Gyerekkorom óta imádom a spenótot, sajnos anyukám soha nem tudta olyan finomra, ahogy a menzán csinálták :D Végül ahogy nőttem elkezdtem próbálkozni vele és akkor találkoztam ezzel a recepttel. Cukor és só mennyiséget nem írok, mindenki úgy ízesíti, ahogy akarja! :)
Spenótfőzelék
Gyerekkorom óta imádom a spenótot, sajnos anyukám soha nem tudta olyan finomra, ahogy a menzán csinálták :D Végül ahogy nőttem elkezdtem próbálkozni vele és akkor találkoztam ezzel a recepttel. Cukor és só mennyiséget nem írok, mindenki úgy ízesíti, ahogy akarja! :)
Elkészítés
- 1
A zsiradékot felforrósítom és rászórom a lisztet. Keverek rajta párat, leveszem a tűzről és rányomom a fokhagymát. Visszateszem a tűzre és még 1 percig kevergetem.
- 2
Hozzáöntöm a tej felét és a kiolvasztott spenótot, elkeverem. Sózom cukrozom, és a maradék tejet is hozzáöntöm. Sűrű kevergetés mellett felforralom. Rotyogtatom 1-2 percig majd elzárom.
- 3
Én sült virslivel és főtt tojással szoktam kínálni.
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek (2)
50 dkg = 0,5 kg
5 dkg = 0,05 kg
A receptben 5 dkg szerepel, és nem 50 ;)