Retro gyümölcstorta kicsit újragondolva

Sógornőm szülinapjára készítettem el ezt a tortát. Retro gyümölcstorta volt a kívánság, viszont én úgy gondoltam, kicsit változtatok rajta :D Nagyon nagy sikerre lett, mindenkinek ajánlom! Saját recept alapján készült :)
Retro gyümölcstorta kicsit újragondolva
Sógornőm szülinapjára készítettem el ezt a tortát. Retro gyümölcstorta volt a kívánság, viszont én úgy gondoltam, kicsit változtatok rajta :D Nagyon nagy sikerre lett, mindenkinek ajánlom! Saját recept alapján készült :)
Elkészítés
- 1
Válasszuk szét a tojásokat. A fehérjéhez adjunk 3 kanál cukrot, a sárgájához 1 kanál cukrot és 1 csomag vaníliás cukrot. Ezután verjünk kemény habot a fehérjéből. A sárgáját is habosítsuk ki a cukorral, illetve ehhez lehet adni a rumaromát vagy a vaníllia aromát.
- 2
Szitáljuk át a lisztet a sütőporral. Ezután a fehérjébe keverjük bele a lisztet óvatosan, majd a sárgáját is csúrgassuk szépen hozzá, mindezt megint csak óvatosan.
- 3
Melegítsük elő a sütőt 150-160C fokra. Vegyünk elő egy 22cmes tortakarikát vagy tortaformát. Ha tortakarikával dolgozunk, akkor az aljára sütőpapírt tegyünk. A keveréket csúrgassuk a formába, picit egyenlítsük el a tetejét, és 3szor ejtsük le az asztalra (kb. 1 cmer magasságból !)
- 4
Az előmelegített sütőbe toljuk be a tésztát, majd hagyjuk 1-1, 5 órát sülni. Ne nyitogassuk, kell neki ennyi idő. Tűpróbával ellenőrizzük. Ha kész, én egy napot pihentetni szoktam, viszont ha sietnétek vele, aznap is össze lehet állítani a tortát, csak várjatok vele 2 órát legalább hogy rendesen kihűljön.
- 5
Elővesszük a tortakarikát/formát és belehelyezzük a piskótát. Ügyeljünk rá hogy a puding ne folyon le a szélére, de az sem probléma ha le folyik, mert akkor az oldalát is fel tudjuk díszíteni (lásd a képen). Ha kihűlt a piskóta, a pudingot/pudingokat elkészítjük, és még melegen a tortára öntjük. Még meleg pudingra rászórjuk a gyümölcsöket kb. 2 ujjnyi vastagon, majd leöntjük az első csomag zselatinnal. Ha vastagabb réteget szeretnénk, akkor várjuk meg míg az első adag megdermed.
- 6
Ha szeretnénk vastagabb réteget, a kihűlt rétegre öntsünk még egy kis zselatint, mehet rá a maradék gyümölcs. Képen mellékelem, nekem ilyen magas lett a gyümölcsréteg. (itt lefolyt egy kicsit a puding)
- 7
Ha szép eredményt szeretnénk, hagyjuk hűlni pár órát/éjszakát, és utána díszítsük.
- 8
A díszítéshez 1 csomag puding és 250g margarin/vaj szükséges: a szobahőmérsékletű margarint habosítsuk ki, és ha a puding langyos, azzal szépen habosítsuk ki. Én csillagcsöves díszítőcsőt használtam. Utána a képzeletre és a szépérzékre van utalva, hogy milyen is lesz a végeredmény.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek (3)