Szilvák vörösborban 18+
Hihetetlenül finomak.
Elkészítés
- 1
A szilvákat meg kell mosni, félbevágni, és eltávolítani a magokat.
- 2
Steril üvegekbe tesszük, és letakarjuk tiszta törölközővel.
- 3
A bort megmelegítjük cukorral, fűszerekkel és naranccsal, amíg apró buborékok nem keletkeznek (majdnem felforraljuk, de nem teljesen).
- 4
Ráöntjük a szilvákat, steril tetőkkel lezárjuk. Fejre állítjuk, letakarjuk törölközővel, és hagyjuk kihűlni.
- 5
A maradék borral és fűszerekkel pedig megiszunk. 🙃
- 6
Szobahőmérsékleten tároljuk egy évig.
- 7
A desszert teljes ízét csak néhány hónap után fejti ki. Én személy szerint november-december környékén nyitom ki.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/16434296




Szöveges kommentek