Ensaimada (egy kis csavarral)

Imádom a kelt tésztát, imádok vele dolgozni! Kicsit körbenéztem a nagy világba, hogy egy kis újdonságot csempésszek a családi konyhába! Szóval irány Mallorca 😉! Az Ensaimada egy spanyol kalács, amit én kicsit átgondoltam!
Ensaimada (egy kis csavarral)
Imádom a kelt tésztát, imádok vele dolgozni! Kicsit körbenéztem a nagy világba, hogy egy kis újdonságot csempésszek a családi konyhába! Szóval irány Mallorca 😉! Az Ensaimada egy spanyol kalács, amit én kicsit átgondoltam!
Elkészítés
- 1
Az élesztőt a langyos tejbe rakjuk és 5 percet pihentetjük. A lisztet átszitáljuk, hozzáadjuk a többi hozzávalót a vaj kivételével. Az élesztős tejjel kidagasztjuk. Figyeljük a tésztát, közepesen lágy állagúnak kell lennie (én még dagasztás közben tettem hozzá lisztet). Cipót formázunk belőle és 60 percet pihentetjük.
- 2
A pihentetés után kinyújtjuk, majd megkenjük vajjal.
- 3
Jó szorosan feltekerjük, majd újból kinyújtjuk kb. 15x65 cm-esre
- 4
Nálam itt jött a csavar. Az eredeti receptnél itt simán fel kell tekerni, de én újból megkentem vajjal és cukrozott mákkal megszórtam. Feltekertem és csiga formába sütőpapírral bélelt tepsibe raktam.
- 5
2 órát hagyjuk pihenni, majd 180 C fokra előmelegített sütőbe 20-25 perc alatt megsütjük. A sütőből kivéve vaníliás porcukorral megszórjuk.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek













Szöveges kommentek