Diós csiga

Diós csiga
Elkészítés
- 1
Az élesztőt felfuttatom, az olvasztott vajhoz hozzá keverem a tojássárgákat. Én ezt azért szoktam így, mert a vaj meleg, de nem forró a tojás hideg es mivel kelt tésztának nem jó a hideg alapanyag en a kettőből szoktam egy kellemes langyos hozzávalót készíteni.
- 2
Amikor az élesztő felfutott hozzáadom a liszthez a többi hozzávalóval együtt és jól összedolgoztatom a géppel. Majd hagyom kelni.
- 3
Amikor megkelt a tésztánk kinyújtott megkenem a vajjal.
- 4
A cukrot es a diót jól összekeverem es meghitten vele a vajjal megkent tésztát.
- 5
A tésztát feltekerem es szeletelem.
- 6
A tepsi elfektetem úgy hogy legyen közöttük kellő távolság
- 7
Olvasztott margarinnal ellenem a tetejét illetve az oldalát.
- 8
180 C fokon sütöm amíg arany barna nem lesz. Itt időt azért nem írok mert Sütő válogatja! Lehet vaníliasodóval leönteni akkor már darázsfészek a neve. Nálunk így szeretik natúrba. 😄
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






















Szöveges kommentek (2)