Madártej krémes mákos kevert

#aranykoteny23 Csak egy mákos sütit kívántam....
Madártej krémes mákos kevert
#aranykoteny23 Csak egy mákos sütit kívántam....
Elkészítés
- 1
A tojást a cukorral habosra keverjük. Apránként hozzáadjuk a többi hozzávalót is, és alaposan összedolgozzuk.
- 2
35x23 cm-es, sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük.
Előmelegített sütőbe toljuk, és 200 C fokon megsütjük. Tűpróbát végezhetünk! - 3
Elkészítjük a krémet. A tejet főni tesszük.
A tojássárgákat a cukrokkal, a liszttel és egy kis tejet elvéve, simára keverjük. - 4
Mikor forrni kezd a tej, folyamatos keverés közben a sárga masszát beleöntjük, és besűrítjük.
A lágy, szoba hőmérsékletű margarint a porcukorral kikeverjük. Majd a teljesen kihűlt tojássárgás krémet adagonként hozzáadjuk. Simára keverjük, amit lehet géppel is. Ha kihűlt, a madártejkrémből csillagcsöves habzsákból csíkokat húzunk a tészta tetejére.
Tetejére tetszés szerint olvasztott csokoládét csurgatunk. Kis ideig hűtőbe tesszük, majd fogyasztjuk.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek