Mákos-diós zserbó
#aranykoteny23 Egyik kedvencünk...
Elkészítés
- 1
Az élesztőt a langyos tejben, kevés porcukorral felfuttatjuk. A liszttel, vajjal, zsírral, porcukorral, rummal, tojásokkal alaposan összegyúrjuk. Sima tésztát kapunk.
- 2
4 részre osztjuk (én mérlegen szoktam szétosztani). Zsírozott tepsibe jó vékonyra nyújtjuk az első lapot. Megkenjük lekvár felével. A darált cukros diót fele mennyiségét a lekvár tetejére szórjuk egyenletesen.
A második lapot rátesszük, és bőven megkenjük lekvárral. Rászórjuk a cukros mákot. A harmadik lapot, miután tepsibe tettük, szintén lekvározzuk, és szórjuk a cukros dióval. Végül az utolsó lapot is ráfektetjük. - 3
Az utolsó lapot fogpiszkálóval megszurkáljuk. Előmelegített sütőbe toljuk, és 200 C fokon megsütjük.
- 4
Miután kihűlt tálcára borítjuk, és a tortabevonóval átkenjük a tetejét. Dermedés után szeleteljük.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek