Mary Berry Pavlovája
Nagyon szeretem nézni a sütős-főzős műsorokat. Már régóta szemeztem a Pavlova tortával és egyik délután megláttam ezt receptet és úgy döntöttem eljött az ideje, hogy elkészítsem A kollégáimnak nagyon ízlett. 😁
Mary Berry Pavlovája
Nagyon szeretem nézni a sütős-főzős műsorokat. Már régóta szemeztem a Pavlova tortával és egyik délután megláttam ezt receptet és úgy döntöttem eljött az ideje, hogy elkészítsem A kollégáimnak nagyon ízlett. 😁
Elkészítés
- 1
Először egy tepsibe sütőpapírt teszek és egy kb. 30 cm-es kört rajzolok, majd egy 15 cm-est a közepébe.
- 2
A sütőt előmelegítem 160 fokra légkeverésen.
- 3
Egy keverőtálat félbevágott citrommal körbekenem, hogy zsír mentes legyen. Ezután beleütöm a tojásfehérjéket és magas fokozaton addig verem míg szép fehér hab lesz belőle.
- 4
Aztán kanalanként hozzáadom a cukrot és tovább keverem magas fokozaton amíg szép fényes lesz a hab.
- 5
Ekkor hozzáadom az ecettel elkevert keményítőt. Amikor kész kiveszem a habverőt szép csúcsok lesznek a habból.
- 6
A habcsókot a papír közepére halmozom, ahogy a minta rajzolva van.
- 7
Egy kanál segítségével árkot készítek, amibe a tejszínhab és a gyümölcsök elférnek.
- 8
Beteszem a sütőbe és a hőmérsékletet visszaveszem 140 fokra és így sütöm kb. 1 órát, amíg a külseje kemény, de kívül még fehér. Lekapcsolom a sütőt és hagyom teljesen kihűlni és száradni.
- 9
A tejszínt vagy cukrászhabot alaposan felverem a vaníliával. A kihűlt habcsókban kialakított mélyedésbe halmozom és rápakolom a gyümölcsöket.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek