Sajtos pogácsa

Limaránál találtam ezt a receptet. Nagy előnye, hogy nem kell hajtogatni és mégis szépen feljön.
Sajtos pogácsa
Limaránál találtam ezt a receptet. Nagy előnye, hogy nem kell hajtogatni és mégis szépen feljön.
Elkészítés
- 1
Az élesztőt a langyos tejben a cukorral megfuttatjuk.
- 2
A lisztbe belekeverjük a sót, összemorzsoljuk a vajjal, beletesszük a sajtot, a felfutott élesztőt, a tejfölt és a tojást.
- 3
Az egészet jól összegyúrjuk. (Közepesen kemény tésztát kapunk.)
- 4
Fóliával lefedve minimum 2 órára (de jobb, ha egész éjszakára) a hűtőbe tesszük.
- 5
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra (ne legyen vékony) kinyújtjuk, bekenjük a felvert tojással.
- 6
Kicsi, kb. 3 cm-es pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, tetejükre reszelt sajtot szórunk. Kicsit hagyjuk kelni. (Ha egy éjszakát állt a tészta, 1 óra kelesztés is ráfér.)
- 7
A sütőt előmelegítjük 200°C-ra.
- 8
Sütőpapírral bélelt tepsiben 18 percig sütjük.
Top találat itt
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek