Elkészítés
- 1
Összekeverjük a lisztet, a 2 tojássárgáját, a 2 ek. cukrot, citromhéját, 5 dkg vajat. Az élesztőt kevés cukorban és langyos tejben felfuttatjuk. A diót ledaráljuk, adjunk hozzá cukrot, a felfutott élesztőt adjuk a tésztához…
- 2
Keverjük el, majd 1 órán át keesztjük meleg helyen. A tejet a tejszínnel, cukorral, vaníliával felfőzzük…
- 3
Külön edényben a tojássárgákat a keményítővel kikeverjük, kevés meleg tejszínnel hőkiegyenlítjük majd hozzáadjuk a forró tejhez, felforraljuk.
- 4
Hagyjuk benne a vaníliát, az ízét vegye át a sodó. Nagyon selymes krémet kapunk. A tésztát ha megkelt ujjnyi vastagságúra kinyújtjuk, kiszaggatjuk, majd olvasztott vajban megforgatjuk, utána a dióba is, majd menjen kivajazott edénybe.
- 5
Pakoljuk egymásra, majd a maradék diót szórjuk a tetejére, kelesszük további fél óráig.
- 6
Ezután 40 percig 180 °C-on süssük meg. Én félúton felső sütést is rátettem így picit jobban megpirult a teteje. Szerintem egy kevéssel több cukrot még elbírt volna….
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






















Szöveges kommentek