Alpesi teasütemény

Unokánk szülinapi zsúrjára készítettem. Nagyon finom süti,ajánlom mindenkinek.
Alpesi teasütemény
Unokánk szülinapi zsúrjára készítettem. Nagyon finom süti,ajánlom mindenkinek.
Elkészítés
- 1
A tojásokat habosra keverjük a porcukorral és a margarinnal,majd hozzáadjuk a rumot és a sütőporral elkevert lisztet. A jól kidogozott tésztát kétfelé osztjuk,az egyik felébe a narancs reszelt héját,a másik felébe a reszelt csokoládét dolgozzuk bele.
- 2
A tésztát 3 mm vastagságúra sodorjuk,formával kiszúrjuk és kivajazott sütőlemezen megsütjük. A narancs ízesítésű korongokat kristálycukorral megszórjuk és sütjük. 2 db nagy gáztepsit tehetünk a sütőbe.
- 3
Három és fél nagy gáztepsire való adag. A kihűlt korongokat összeragasztjuk lekvárral úgy,hogy felülre kerüljenek a világos cukrozott korongok.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek