Dubarry csirkemell

Amikor gyerek voltam, minden vasárnap étteremben ettünk. Drága Nagyikámék, miután én nem tudtam dönteni, ezt a csirkés finomságot kérték nekem, amit azután rendszeresen elkészítettünk, Nagyikám receptje szerint, nem mindig vasárnaponként :) Ma eszembe jutott :) Sokféle módon készítik, fogadjátok szeretettel :)
Dubarry csirkemell
Amikor gyerek voltam, minden vasárnap étteremben ettünk. Drága Nagyikámék, miután én nem tudtam dönteni, ezt a csirkés finomságot kérték nekem, amit azután rendszeresen elkészítettünk, Nagyikám receptje szerint, nem mindig vasárnaponként :) Ma eszembe jutott :) Sokféle módon készítik, fogadjátok szeretettel :)
Elkészítés
- 1
A csirkemelleket, én filét vettem, megpucoljuk, felszeleteljük és mindkét oldalát sózzuk, borsozzuk.
- 2
A karfiolt megtisztítjuk, rózsáira szedjük, majd sós vízben megfőzzük.
- 3
A csirke mindkét oldalát forró olajban megsütjük, majd tepsibe fektetjük, rátesszük a megfőtt, lecsöpögtetett karfiolt.
- 4
Elkészítjük a besamel mártást. A vajat felolvasztjuk egy lábosban, majd hozzáadjuk a lisztet. Habverővel egyfolytában keverjük. Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, majd reszelünk hozzá egy pici szerecsendiót. Vigyázzunk, hogy mennyit teszünk bele, mert elég intenzív íze van. Folytonos keverés mellett adagoljuk hozzá a tejet és pár perc alatt készre főzzük.
- 5
Ha kész a mártás, ráöntjük a karfiolos csirkére, majd szórunk a tetejére reszelt sajtot.
- 6
Előmelegített sütőben 200 C-on, kb. 25-30 perc alatt készre sütjük.
- 7
Rizzsel, krumplival egyaránt nagyon finom, jó étvágyat hozzá :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek