Sajtos

A története annyi, hogy egyszer karácsony előtt nagy sütésben voltam. Akkor többfélét elkészítettem, nem sokat, csak kóstolókat. Különböző formákra szaggattam, hogy megtudjam jegyezni melyik melyik. Ez volt az utolsó és a türelmem is a végéhez közeledett. A külalakot nem értékelném, de ez ízlett a legjobban mindenkinek. :D Azóta is : "Anyaaa, süssél finom sajtost! :) " Bármilyen évszak van, bármilyen az időjárás, egy kis rágcsálnivalónak mindenki örül :)
Sajtos
A története annyi, hogy egyszer karácsony előtt nagy sütésben voltam. Akkor többfélét elkészítettem, nem sokat, csak kóstolókat. Különböző formákra szaggattam, hogy megtudjam jegyezni melyik melyik. Ez volt az utolsó és a türelmem is a végéhez közeledett. A külalakot nem értékelném, de ez ízlett a legjobban mindenkinek. :D Azóta is : "Anyaaa, süssél finom sajtost! :) " Bármilyen évszak van, bármilyen az időjárás, egy kis rágcsálnivalónak mindenki örül :)
Elkészítés
- 1
A hozzávalókat egy nagy tálban jól összedolgozzuk. A lisztet apránként adagoljuk.
- 2
Könnyű, puha tésztát kell, hogy kapjunk. A lényeg, hogy ne ragadjon.
- 3
Előmelegítjük a sütőt közben 200 C-ra. Lisztezett deszkán kinyújtjuk, kb. 1 centisre, de mindenki olyanra nyújtja, amilyen vastagra szeretné.
- 4
Megkenjük a tojással, rászórjuk a másik adag sajtot és kiszaggatjuk tetszőleges formákra vagy felvágjuk rudacskáknak.
- 5
Sütőpapírral bélelt tepsire vagy sütőlemezre pakolgatjuk és betesszük sülni 15-20 percre. Van, aki világosabban, van aki sültebben szereti.
- 6
Jó étvágyat hozzá :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek