Fánk
Egy kis vasárnapi sütögetés.😊
Elkészítés
- 1
3 dl langyos tejbe 1 élesztőt felfuttatunk.
- 2
Fél kg lisztet kimérünk, teszünk bele egy pici sót. Hozzáöntjük a felfuttatott élesztőt. Teszünk bele egy kanál zsírt. Ha szükséges, akkor teszünk még hozzá tejet.
- 3
Bedagasztjuk. Lisztel megszórjuk a tetejét. Letakarjuk és megkelesztjük.
- 4
Kiborítjuk a nyújtódeszkára. Kicsit kinyújtjuk.
- 5
Pohárral kiszaggatjuk. Majd 20 percre letakarjuk.
- 6
Bő olajba elkezdjük kisütni.
- 7
😊
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/2904765











Szöveges kommentek (2)