Lasagne

A nagyobbik lányom sokat nézte Garfieldot 😄 Képes lenne napokig enni, persze keveset ebből sem csinálhatok 😄 Próbálkoztam több fajtával, de maradtunk ennél. Fogadjátok szeretettel 😊
Lasagne
A nagyobbik lányom sokat nézte Garfieldot 😄 Képes lenne napokig enni, persze keveset ebből sem csinálhatok 😄 Próbálkoztam több fajtával, de maradtunk ennél. Fogadjátok szeretettel 😊
Elkészítés
- 1
A vöröshagymákat és a répákat megpucoljuk, apróra vágjuk.
- 2
1 ek. olajon megfuttatjuk a hagymát és a szalonnát.
- 3
Mikor már üvegesre pirult hozzáadjuk a répát.
- 4
Pár perc után mehet rá a darált hús, fehéredésig pirítjuk.
- 5
Következik a sűrített paradicsom.
- 6
Jól elkeverjük, hozzáadjuk a tejet és ha szükséges akkor feleannyi vizet. Sózzuk, borsozzuk ízlés szerint, majd hozzáadjuk az oregánót. Fedő alatt készre főzzük, néha megkeverjük.
- 7
Elkészítjük a besamel mártásunkat is, de azt nem írom le, mert itt megtalálhatjátok az oldalon.
- 8
Előveszünk egy tepsit és rétegezzük a hozzávalókat. A tészta kerül alulra / nem kell előre megfőzni /, aztán besamel mártás, ragu, reszelt sajt, tészta, besamel, ragu, sajt. Legfelülre tészta, besamel, sajt.
- 9
180 C fokon 30-40 percig szép pirosra sütjük.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek (4)