KFC-s qurrito
Barátom imádja a kfc-s qurritót, de ahol lakunk, nem lehet kapni. Így különböző receptekből összeollózva alkottam meg ezt. Remélem ízlik nektek is, mi imádjuk.
KFC-s qurrito
Barátom imádja a kfc-s qurritót, de ahol lakunk, nem lehet kapni. Így különböző receptekből összeollózva alkottam meg ezt. Remélem ízlik nektek is, mi imádjuk.
Elkészítés
- 1
A csirkét 1-2 centisre felkockázom, közben a vajat megolvasztom.
- 2
Zsemlemorzsát és a többi fűszert összekeverem egy tálban. Mindenki ízlés szerint fűszerezi.
- 3
A megolvasztott vajba mártogatom a húst, majd beleteszem a zsemlemorzsába. A sütőt előmelegítem.
- 4
Az előmelegített sütőben, sütőpapíron kb. 25 percig sütöm 200 C-on. Egyszer át kell forgatni.
- 5
Ha már kész, akkor egy serpenyőbe tortilla lapot teszünk és tetszőleges mennyiségű cheddar és sajtot szórunk rá. Ezt bbq és ketchuppal meglocsoljuk. Én még szoktam szórni egy kis oregánót, meg chilli pelyhet.
- 6
Majd rátesszük a húst és ezt is megszórjuk még egy kis trappista sajttal. Veszünk egy másik tortilla lapot és ezzel befedjük. Majd bekapcsoljuk a tűzhelyet és elkezdjük pirítani a lapot. Kb. 2-4 percig, majd megfordítjuk. Nem kell aggódni, mert a sajt ez idő alatt megolvad annyira, hogy összeolvassza a lapokat, így mondhatni egyszerű lesz.
- 7
Ha kész, akkor már csak darabolni kell. Jó étvágyat!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek