Képviselőfánk

Vasárnapi sütink volt. Nagyon finom, roppanós a tésztája, krémje fenomenális. Próbáljátok ki!
Képviselőfánk
Vasárnapi sütink volt. Nagyon finom, roppanós a tésztája, krémje fenomenális. Próbáljátok ki!
Elkészítés
- 1
A tűzhelyt bekapcsolom 220 fC-ra. A vizet, étolajat, sót, vaníliás cukrot egy fazékban felforralom, lehúzom a tűzről, bele keverem a lisztet, majd vissza teszem a tűzre, addig keverem, míg elválik a tészta az edény falától. Közben kevergetem, langyosra hűtöm, majd egyenként bele keverem elektromos keverőgéppel a tojásokat.
- 2
Addig keverem, míg jó fényes lesz a tészta. Ezután habzsákba töltöm és sütőpapírral fedett tepsire gömbölyű alakban viszem fel a tésztát. A fánkot és a sütőpapírt is lespriccelem vízzel. Mehet a sütőbe, 1/2 óráig nem nyithatjuk ki a sütő ajtaját, mert különben összeesik a fánk.
- 3
A hőfokot 205 C-ra vissza vesszük és készre sütjük. A sütő ajtaját résnyire kitámasztjuk, hagyjuk a fánkokat kihűlni, száradni. Jó ropogós tészta lett. A kalapjukat levágjuk. A belsejében lévő hártyát kikaparjuk.
- 4
Krém készítés: Először vízgőz felett felverjük a tojásfehérjéket a cukor 2/3 részével. A lisztet kevés tejjel, tojássárgájával, 1/3 rész cukorral simára keverjük. A maradék tejet a vaníliás cukorral felforraljuk egy nagy lábasban és kikevert tojássárgás masszát bele csurgatjuk, sűrűre felfőzzük. Ezután apránként szép lazán hozzá keverjük a tojásfehérje habot.
- 5
A tejszínt keményre verjük. Először a vaníliás krémmel töltjük a fánkokat, majd rá a tejszín és a fánk kalapja. Porcukorral enyhén meghintjük.16 db nagy, 8 db picikét sütöttem ki.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek