Feta sajttal töltött cseresznye paprika fűszeres olívaolajban

Ezt az ételt Budapesten ettem először és nagyon ízlett. Most készítettem el először saját elképzelésem szerint. Remélem mindenkinek örömet fog okozni. Ezt az ételt annak ajánlom, aki szereti az erős ízt! 500 ml-es befőttes üveget használtam. A recepthez friss bazsalikomot és kakukkfüvet használtam de szárítod is jó. Csípős de nagyon finom.
Ha nincs cseresznye paprika akkor pepperoni vagy jalapeno paprikával is el lehet készíteni.
Aki szereti az erősen és ínyenc ételeket annak csak ajánlani tudom!
Feta sajttal töltött cseresznye paprika fűszeres olívaolajban
Ezt az ételt Budapesten ettem először és nagyon ízlett. Most készítettem el először saját elképzelésem szerint. Remélem mindenkinek örömet fog okozni. Ezt az ételt annak ajánlom, aki szereti az erős ízt! 500 ml-es befőttes üveget használtam. A recepthez friss bazsalikomot és kakukkfüvet használtam de szárítod is jó. Csípős de nagyon finom.
Ha nincs cseresznye paprika akkor pepperoni vagy jalapeno paprikával is el lehet készíteni.
Aki szereti az erősen és ínyenc ételeket annak csak ajánlani tudom!
Elkészítés
- 1
Paprikákat alaposan megmosuk és kimagozzuk. A paprikákat úgy magozuk ki, hogy a tetején csuha melett végony késel óvatosan körbe vágjuk de figyeljük arra hogy ne vágjuk a paprikával kiveszük a csuhát és óvatosan kikapaljuk egy kiskanállal a maradék magokat. Nem baj ha marad benne pár mag. Megtöltjük feta sajttal.
- 2
Friss bazsalikomot és a kakukkfüvet finomra aprítjuk a fokhagymát is. Sózzuk, borsozzuk, szórunk rá ételizésítőt, hozzáadjuk a sáfrányt is öntünk rá olívaolajat és a egészet összekeverjük.
- 3
Sajttal töltött paprikákat az üvegbe rakjuk. Rá öntjük a fűszeres olívaolajat. Annyi olívaolajat öntünk rá, hogy az egészet ellepje. Kb. 1 hónapos érlelés után fogyasztató. Én hűtőbe tárolom.
- 4
Jó étvágyat.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek