Mézes keksz

A gyerekek nagyon szeretik a mézeskalácsot..de gondoltam kipróbálom kekszpecséttel sikerül-e és akkor mézes keksz lesz :) Igen sikerült a mintázása.
Mézes keksz
A gyerekek nagyon szeretik a mézeskalácsot..de gondoltam kipróbálom kekszpecséttel sikerül-e és akkor mézes keksz lesz :) Igen sikerült a mintázása.
Elkészítés
- 1
Megolvasztjuk a margarint.
- 2
A lisztet a porcukrot a fűszerkeveréket és a szódabikarbónát egy tálban összekeverjük.
- 3
A mézet a tojásokat és az olvasztott margarint elkeverjük a száraz anyaggal.
- 4
Tésztává gyúrjuk.Pár órára érdemes hűtőbe rakni.
- 5
Több darabba osztjuk a tésztát, és egy adagot hagyunk kint, én a többit addig a hűtőbe rakom.
- 6
Jól lisztezett deszkán kinyújtjuk, majd korongokat szaggatunk a süteménypecsét méretével megegyezőt, majd pecsételjük, ne feledjük a pecséteket lisztbe mártani.
- 7
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk őket és 180 C fokon 10 percig sütjük!
- 8
Ebből az adagból nagyon sok lesz, így aki soknak találja felezze meg a receptet! De nagyon sokáig tárolható dobozban!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek (6)
Esetleg tudsz adni tippet, hogy mibe csomagolva őrizheti meg a süti az eredeti formáját ennyi ideig? :)
Nagyon szépen köszönöm előre is!