Meggyes piskóta (olajos piskótából)

Nálunk a piskóta csak így készül!😉Nem fojtós, nem esik össze, nagyon jó az állaga!😊Az sem hátrány, hogy csak 4 tojás kell hozzá!😉
Meggyes piskóta (olajos piskótából)
Nálunk a piskóta csak így készül!😉Nem fojtós, nem esik össze, nagyon jó az állaga!😊Az sem hátrány, hogy csak 4 tojás kell hozzá!😉
Elkészítés
- 1
A tojásokat szét választjuk. Fehérjét félre tesszük. A 4 tojássárgához hozzá adjuk a 20 dkg cukrot a 1,5 dl tejet és robotgéppel fehéredésig keverjük.
- 2
A lisztbe elkeverjük a sütőport és az olajjal felváltva a tojássárgás masszához adagoljuk.
- 3
A sütőt bekapcsoljuk 180 C alsó-felső sütésre. A tojásfehérjét habbá verjük. Amikor keményedik a hab hozzá adjuk a 8 dkg cukrot és úgy verjük tovább. Óvatosan a tojássárgás masszához keverjük.
- 4
A tepsi (az enyém 22x38) alját kikenjük zsírral, és behintjük liszttel. Bele öntjük a piskótát és a tetejére rakjuk a fejtett meggyet.
- 5
Sütőbe tesszük és 40-45 percig sütjük. Tűpróbát végezzünk! Ha kihűlt kockára vágjuk és porcukorral megszórjuk a tetejét. Jó étvágyat!
Top találat itt
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek (11)
Ami van gyümölcs mindenből rakok bele.
Unokám tejerzekeny tej helyett vízzel csinálom, úgyis nagyon fincsi