Az én pihe-puha mézeskalácsom

Évek óta ezen recept alapján sütöm a mézeskalácskáimat. A végeredmény mindig omlós és puha...és ami a legjobb, hogy azonnal fogyasztható.
Az én pihe-puha mézeskalácsom
Évek óta ezen recept alapján sütöm a mézeskalácskáimat. A végeredmény mindig omlós és puha...és ami a legjobb, hogy azonnal fogyasztható.
Elkészítés
- 1
Előkészítjük és kimérjük a hozzávalókat. (Ha nincs mézeskalács-fűszerkeverékünk, magunk is összeállíthatjuk, pl. őrölt fahéjból, gyömbérből, ánizsból, szerecsendióból, szegfűszegből, szegfűborsból, kardamomból.)
- 2
A lisztet, a porcukrot, a vaníliás cukrot, a csipet sót és a szódabikarbónát egy nagyobb tálban összekeverjük.
- 3
A mézet, a vajat és a mézeskalács-fűszerkeveréket egy hőálló edénybe tesszük, majd a tűzhelyen vagy mikrohullámú sütőben kissé összeolvasztjuk őket. Éppen csak langyos legyen!
- 4
Ezt az elegyet hozzáadjuk a lisztes-porcukros keverékhez, és belereszeljük jól megmosott fél citrom héját. Hozzáadjuk a tojássárgájákat is, majd kissé átkeverjük és a kezünkkel az egészet egynemű tésztává gyúrjuk. Akkor jó, ha elválik az edényünk falától.
- 5
Ha kész a tészta, folpack-ba csomagoljuk, és 15 percig hűtőszekrényben pihentetjük.
- 6
A pihentetési idő letelte után a sütőt bekapcsoljuk melegedni, alsó-felső sütésen, 180 C-ra. A tésztát kétfelé vesszük,...
- 7
...majd egyenként, enyhén lisztezett felületen kb. 0.5 cm vastagságúra kinyújtjuk. Amíg az egyik felével dolgozunk a tésztának, a másik rész tésztát tegyük vissza a hűtőszekrénybe.
- 8
Tetszés szerinti formákkal kiszaggatjuk,...
- 9
...majd sütőpapírral kibélelt tepsire sorakoztatjuk őket. Mehetnek is be az előmelegített sütő középső részébe. A lehulló részeket újra összegyúrjuk, újra kinyújtjuk, újra kiszaggatjuk, amíg a tésztánk el nem fogy. Ha közben túl lággyá válik a tészta, kicsit rakjuk be a hűtőszekrénybe.
- 10
Kb. 8-10 percig sütjük a kalácskáinkat, amíg szép aranybarna lesz a tetejük. Figyeljünk rájuk oda, gyorsan sülnek!
- 11
Miután elkészültek, még nagyon puhák és törékenyek, ezért a tepsin hagyjuk őket kihűlni. Aztán lehet a kis mézeskalácsokat fogyasztani, kínálni.
- 12
Jól záródó fémdobozban sokáig elállnak és puhák maradnak. Jó étvágyat kívánok hozzá!
- 13
Tipp: Én nem szoktam őket díszíteni, máz nélkül jobban szeretem. De a megmaradt tojásfehérje felhasználható díszítésre...
- 14
...Ehhez a tojásfehérjét addig verjük, amíg majdnem teljesen kemény habot nem kapunk (ez kb. 2-3 perc). A porcukorba belekeverjük a keményítőt és a csipet sót. A porcukor felét hozzáadjuk a habhoz és 3 percig verjük vele, majd beleöntjük a második adag porcukrot és még 5 percig verjük. Akkor jó, ha tejföl állaga van. Végül adjuk hozzá a citromlevet, és keverjük jól át. Tegyük habzsákba vagy egy nejlonzacskóba, melynek pici lyukat vágunk a csücskén...és lehet is díszíteni. Jó szórakozást!
Top találat itt
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
















Szöveges kommentek (8)