CookpadCookpad
Vendég
Regisztrálj, vagy lépj be
Ments recepteket, küldj Cooksnapet és fedezd fel a többi funkciót.
  • Kereső
  • Prémium
    • Top Cooksnapelt receptek
    • Legnézettebb receptek
  • Prémium
  • Kihívások
  • GYIK
  • Visszajelzés küldése
  • Régió
  • A Te gyűjteményed
A Te gyűjteményed
A receptgyűjteményed létrehozásának megkezdéséhez kérlek regisztrálj vagy jelentkezz be.
Hurka- kolbász-disznóságok
Recept mentése a későbbiekre.
  • Cooksnap feltöltése
  • Mappákhoz adás
  • Nyomtatás
  • Megosztás
    • Kimásolva!
    • Email
    • Facebook
    • Kitűzés
    • Twitter
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Recept szerkesztése
  • Törlés
CookpadCookpad
Hurka- kolbász-disznóságok recept fotója

Hurka- kolbász-disznóságok

Dajka Károly
Dajka Károly @dkarcsy83_
Létavértes

Gyermekkoromban a disznótorokban két dolgot nem tudtam megérteni! Az egyik az volt, hogy miért kellett olyan rohadt korán kelni, a másik pedig, hogy nagyanyám hogy tudott reggel fél ötre hájas tésztát sütni úgy, hogy a hájnak való még a korlátban röfögött...
A korai kelésre a válasz így utólag visszagondolva elég egyszerűnek tűnik, mivel azt a pálinka mennyiséget, - amit a "na ezt kóstold meg b..meg" felkiáltással érkező, és a kapun való bejutáshoz a nincs szűk hely csak kis lendület elvét valló fogó emberek hoztak magukkal-, egyszerűen nem lehetett kevesebb idő alatt elfogyasztani. Esküszöm néha komolyan aggódtam amiatt, hogy az ólban véletlenül valamelyik nagybátyám lábára kerül a hurok, mert valószínűleg csak akkor jöttek volna rá a tévedésre, amikor nincs aki megkóstolja a kolbász húst...😁
Mivel Karcsika ilyenkor nem nagyon tudta szabályozni hogy miből mennyit lehet enni, ezért a disznótorok állandó eleme lett, az általában reggel fél kilenc, majd pedig délután negyed három magasságában elhangzó " kicsit fáj a hasam,  szerintem mindjárt há..." mondat. Ha egy egy alkalommal nem hánytam a megszokott ütemben, már többen kérdezgették, hogy nincs-e valami bajom?...😀

Gyermekkoromban a disznótorokban két dolgot nem tudtam megérteni! Az egyik az volt, hogy miért kellett olyan rohadt korán kelni, a másik pedig, hogy nagyanyám hogy tudott reggel fél ötre hájas tésztát sütni úgy, hogy a hájnak való még a korlátban röfögött...
A korai kelésre a válasz így utólag visszagondolva elég egyszerűnek tűnik, mivel azt a pálinka mennyiséget, - amit a "na ezt kóstold meg b..meg" felkiáltással érkező, és a kapun való bejutáshoz a nincs szűk hely csak kis lendület elvét valló fogó emberek hoztak magukkal-, egyszerűen nem lehetett kevesebb idő alatt elfogyasztani. Esküszöm néha komolyan aggódtam amiatt, hogy az ólban véletlenül valamelyik nagybátyám lábára kerül a hurok, mert valószínűleg csak akkor jöttek volna rá a tévedésre, amikor nincs aki megkóstolja a kolbász húst...😁
Mivel Karcsika ilyenkor nem nagyon tudta szabályozni hogy miből mennyit lehet enni, ezért a disznótorok állandó eleme lett, az általában reggel fél kilenc, majd pedig délután negyed három magasságában elhangzó " kicsit fáj a hasam,  szerintem mindjárt há..." mondat. Ha egy egy alkalommal nem hánytam a megszokott ütemben, már többen kérdezgették, hogy nincs-e valami bajom?...😀

Olvass tovább

Hurka- kolbász-disznóságok

Dajka Károly
Dajka Károly @dkarcsy83_
Létavértes

Gyermekkoromban a disznótorokban két dolgot nem tudtam megérteni! Az egyik az volt, hogy miért kellett olyan rohadt korán kelni, a másik pedig, hogy nagyanyám hogy tudott reggel fél ötre hájas tésztát sütni úgy, hogy a hájnak való még a korlátban röfögött...
A korai kelésre a válasz így utólag visszagondolva elég egyszerűnek tűnik, mivel azt a pálinka mennyiséget, - amit a "na ezt kóstold meg b..meg" felkiáltással érkező, és a kapun való bejutáshoz a nincs szűk hely csak kis lendület elvét valló fogó emberek hoztak magukkal-, egyszerűen nem lehetett kevesebb idő alatt elfogyasztani. Esküszöm néha komolyan aggódtam amiatt, hogy az ólban véletlenül valamelyik nagybátyám lábára kerül a hurok, mert valószínűleg csak akkor jöttek volna rá a tévedésre, amikor nincs aki megkóstolja a kolbász húst...😁
Mivel Karcsika ilyenkor nem nagyon tudta szabályozni hogy miből mennyit lehet enni, ezért a disznótorok állandó eleme lett, az általában reggel fél kilenc, majd pedig délután negyed három magasságában elhangzó " kicsit fáj a hasam,  szerintem mindjárt há..." mondat. Ha egy egy alkalommal nem hánytam a megszokott ütemben, már többen kérdezgették, hogy nincs-e valami bajom?...😀

Gyermekkoromban a disznótorokban két dolgot nem tudtam megérteni! Az egyik az volt, hogy miért kellett olyan rohadt korán kelni, a másik pedig, hogy nagyanyám hogy tudott reggel fél ötre hájas tésztát sütni úgy, hogy a hájnak való még a korlátban röfögött...
A korai kelésre a válasz így utólag visszagondolva elég egyszerűnek tűnik, mivel azt a pálinka mennyiséget, - amit a "na ezt kóstold meg b..meg" felkiáltással érkező, és a kapun való bejutáshoz a nincs szűk hely csak kis lendület elvét valló fogó emberek hoztak magukkal-, egyszerűen nem lehetett kevesebb idő alatt elfogyasztani. Esküszöm néha komolyan aggódtam amiatt, hogy az ólban véletlenül valamelyik nagybátyám lábára kerül a hurok, mert valószínűleg csak akkor jöttek volna rá a tévedésre, amikor nincs aki megkóstolja a kolbász húst...😁
Mivel Karcsika ilyenkor nem nagyon tudta szabályozni hogy miből mennyit lehet enni, ezért a disznótorok állandó eleme lett, az általában reggel fél kilenc, majd pedig délután negyed három magasságában elhangzó " kicsit fáj a hasam,  szerintem mindjárt há..." mondat. Ha egy egy alkalommal nem hánytam a megszokott ütemben, már többen kérdezgették, hogy nincs-e valami bajom?...😀

Olvass tovább
Mentve
Recept mentése a későbbiekre.
Recept szerkesztése
Statisztikák megtekintése
Mappákhoz adás
Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
MegosztásMegosztás
  • Kimásolva!
  • Email
  • Facebook
  • Kitűzés
  • Twitter
NyomtatásNyomtatás
  • NyomtatásNyomtatás
  • Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Törlés
Megosztás
  • Kimásolva!
  • Email
  • Facebook
  • Kitűzés
  • Twitter
Recept mentése a későbbiekre.
  • Cooksnap feltöltése
  • Mappákhoz adás
  • Nyomtatás
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Recept szerkesztése
  • Törlés

Hozzávalók

1,5 óra
4 főre
  • 1,5-2 kghurka és kolbász vegyesen
  • ízlés szerintfehér kenyér
  • ízlés szerintmustár
  • ízlés szerintvegyes savanyúság
Cookpad Nyisd meg a Cookpad alkalmazásban
Mentve
Recept mentése a későbbiekre.

Elkészítés

1,5 óra
  1. 1

    Miután a sütés előtti este a fagyasztóból elővettük a kb. 43 réteg zacskóba csomagolt kóstolót, az erős fokhagyma illat miatt egy darabig nem csak attól nem kell majd tartanunk, hogy nálunk forgatják a Twilight következő részét, de még a postás is gyorsabban teker el a ház előtt kb. két- három napig.

    Hurka- kolbász-disznóságok recept fázis 1 fotója
  2. 2

    A hurkát és a kolbászt tepsibe rakjuk és jól nyakon öntjük sertés zsírral. Lefóliázva 180-200 C-on kb. 1-1,5 óráig sütjük.

    Hurka- kolbász-disznóságok recept fázis 2 fotója
  3. 3

    Miután megsült a kis csomagunk, az összes magára valamit is adó diéta legfőbb tiltását figyelmen kívül hagyva két szelet fehér kenyérrel, savanyúsággal és mustárral elfogyasztjuk. 

    Hurka- kolbász-disznóságok recept fázis 3 fotója
  4. 4

    Rápillantva az órára hirtelen furcsa idegesség fog el, mert a késői kelés miatt a fél kilencet ugyan megúsztam, de attól tartok a negyed három még beüthet...

Mentve
Recept mentése a későbbiekre.
Recept szerkesztése
Statisztikák megtekintése
Mappákhoz adás
Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
MegosztásMegosztás
  • Kimásolva!
  • Email
  • Facebook
  • Kitűzés
  • Twitter
NyomtatásNyomtatás
  • NyomtatásNyomtatás
  • Cooksnap feltöltéseCooksnap feltöltése
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Törlés

Cooksnapek

Mentve
Recept mentése a későbbiekre.
  • Cooksnap feltöltése
  • Mappákhoz adás
  • Nyomtatás
  • Megosztás
    • Kimásolva!
    • Email
    • Facebook
    • Kitűzés
    • Twitter
  • Recept jelentése
  • Statisztikák megtekintése
  • Recept szerkesztése
  • Törlés

Kimásolva!

Dajka Károly
Dajka Károly @dkarcsy83_
Közzétéve: 2018. február 18., vasárnap, 15:05
Létavértes
...nem azért eszek, hogy éljek, hanem azért élek, hogy egyek...😉 https://kariblogja.blogspot.hu valamint Facebookon: https://www.facebook.com/Kari-blogja-595690250780110/
Olvass tovább

Szöveges kommentek

Vendég
Írj kommentet...
0/0

Kulcsszavak

Hurka Kolbász

Hasonló receptek

További ajánlott receptek

  1. Cukkinis tészta saláta (rántott hús kockával)
  2. Sütőben Sült Lángos
  3. Friss kerti saláta 🥗 parmezánnal 🧀 és könnyű citromos öntettel 🍋
  4. 1956. Zsírral készült linzer karika 😋
  5. Magyaros kolbászos tojásleves
  1. Brutális csokis croissant
  2. Sütőben sült hagymás krumpli sok sajttal: krémes és pikáns
  3. Hentestokány
  4. Gyors" pizzás és kakaós csiga
  5. Borsó leves csipetkével
  1. Őzgerincben sült csirkemell
  2. Karobos gyümölcsös süti
  3. Linzer ❤️
  4. Sajtkrém leves
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/4445537
Cookpad Nyisd meg a Cookpad alkalmazásban

A Cookpadról

A Cookpadnál a missziónk, hogy a mindennapi főzést szórakoztatóvá tegyük. Mert hiszünk benne, hogy a sütés-főzés az egyik kulcsa a boldogabb és egészségesebb életnek, közösségnek és bolygónak. Lehetővé tesszük az emberek számára mindenütt a világon, hogy így segítsenek egymásnak a receptek és konyhai tapasztalataik megosztásával.

Fizess elő a Prémiumra különleges funkciókért és extrákért!

Cookpad közösségek

🇺🇸 United States 🇬🇧 United Kingdom 🇪🇸 España 🇦🇷 Argentina 🇺🇾 Uruguay 🇲🇽 México 🇨🇱 Chile 🇻🇳 Việt Nam 🇹🇭 ไทย 🇮🇩 Indonesia 🇫🇷 France 🇸🇦 السعودية 🇹🇼 臺灣 🇮🇹 Italia 🇮🇷 ایران 🇮🇳 India 🇭🇺 Magyarország 🇳🇬 Nigeria 🇬🇷 Ελλάδα 🇲🇾 Malaysia 🇵🇹 Portugal 🇺🇦 Україна 🇯🇵 日本 Mutasd mind

Tudj meg többet

Cookpad Prémium Karrier Visszajelzés Blog Felhasználási feltételek Közösségi irányelvek Adatvédelmi Szabályzat Gyakran Ismételt Kérdések

Töltsd le az appot

Nyisd meg a Cookpad alkalmazást a Google Play-ben Nyisd meg a Cookpad alkalmazást az App Store-ban
Copyright © Cookpad Inc. Minden jog fenntartva.
close