Sertésmájgombócos leves

Csirkemájból már csináltam, sertésmájból még nem. Nem kapargattam, hanem egy laza mozdulattal az aprítógépbe landolt. 😉. Szóval így kezdődött egy finom kis leves megszületése.
Sertésmájgombócos leves
Csirkemájból már csináltam, sertésmájból még nem. Nem kapargattam, hanem egy laza mozdulattal az aprítógépbe landolt. 😉. Szóval így kezdődött egy finom kis leves megszületése.
Elkészítés
- 1
A vöröshagymát négy darabra vágva, a májat nagyobb darabkákra vágva beletesszük az aprítógépbe. Kicsit aprítjuk, majd hozzáadjuk a tojást és fűszerezzük. Kiöntjük egy tálba és apránként szórjuk a zsemlemorzsát. Villával folyamatosan jól dolgozzuk el a morzsát benne. Nem szabad teljesen keménnyé tenni.
- 2
Forró gyöngyöző vízbe szaggatunk a tenyerünkből egy kiskanállal és kifőzzük a gombócokat kb. 10 - 15 perc. Leszűrjük és a kész levesbe tesszük majd. Én fagyasztottam is le a gombócokból.
- 3
A zöldségeket megpucoljuk karikára illetve kockára vágjuk és feltesszük főni. A leveskockát és a fűszereket beletesszük és gyöngyöző vízbe készre főzzük. Beletesszük a májgombócokat és tálaljuk.
- 4
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek