Felvidéki krémes
Andrea Horváth GooglePlus4 @andy12345677
A család nagy kedvence! :) Egyszerre dupla adagot szoktam sütni!
Felvidéki krémes
A család nagy kedvence! :) Egyszerre dupla adagot szoktam sütni!
Elkészítés
- 1
A lisztet a cukorral, vajjal, tojással, szalakálival összegyúrjuk. Annyi tejet a teszünk hozzá, hogy lágy tésztát kapjunk.
- 2
Ha összedolgoztuk, három részre osztjuk.
- 3
Kinyújtjuk és három lapot sütünk.
- 4
Elkészítjük a krémet: a tejet felrakjuk ha már forr belekeverjük a lisztet és a tojásokat. Ezt folyamatos keverés mellett sűrűre főzzük.
- 5
Ha kihűlt, hozzáadjuk a vaníliás cukrot, porcukrot és a vajat. Ezt jól összekeverjük.
- 6
A lapokat megtöltjük. Legalább egy napig hűtőben állni hagyjuk.
- 7
Jó étvágyat hozzá! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/4601373



Szöveges kommentek